• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Payoneer картичка

Scofield

Intern
23 август 2019
43
32
Скопје, Македонија
Не можен да го прескокниш тој чекор внеси ифнормации од банка ако не сакаш да ги имаш подоцна можеш да ги избришиш. Не е задолжително да ја користиш банката за повлекување на пари.
Фала многу.
 

Goddzila

Gaining Experience
15 март 2018
56
94
И за верификација на акаунтот ќе ти треба ваков темплејт да прикачиш поред слика од лична карта (предна задна страна)
@Assasin Еве ова ако им го покажеш во банка ќе знаат што треба да направат. Потврда дека си нивни корисник со сите твои податоци.
Мене вака ми помина во пејеер, а и на многу други кој знам дека користат.
Погледнете го атачментот 104684
 

Heruvin

Gaining Experience
5 ноември 2010
131
96
Прашањето сакам да го поставам во врска со трансфер на пари од странство како опција која ја имаат тие,а овде ме интересира дали некоја банка има таков протокол,затоа што во Халк каде имам сметка не постои такво нешто.
Имам сметка на my.epayments.com,таму ги одобруваат нашите транскациски или платежни картички..но кога сакам да префрлам пари,овде одбива банката..наводно протколот е P2P tranfer na pari.Банката ми вели не поддржува таков начин!?
Дали имате слично искуство?
 

VerGer

Practice makes perfect
9 ноември 2016
1,388
1,331
Скопје
Прашањето сакам да го поставам во врска со трансфер на пари од странство како опција која ја имаат тие,а овде ме интересира дали некоја банка има таков протокол,затоа што во Халк каде имам сметка не постои такво нешто.
Имам сметка на my.epayments.com,таму ги одобруваат нашите транскациски или платежни картички..но кога сакам да префрлам пари,овде одбива банката..наводно протколот е P2P tranfer na pari.Банката ми вели не поддржува таков начин!?
Дали имате слично искуство?
зашто мислиш дека темава за Payoneer ти е најдобро место за прашањево, подобро отвори нова тема ке ти ја видат луге појасно со тоа што бараш инфо/помош него тука каде коа ке искочи во сајдбар се очекува да е нешто во врска со Пајонир. Нема да ти го видат прашањето може тие што би можеле да ти помогнат ..
 

Heruvin

Gaining Experience
5 ноември 2010
131
96
зашто мислиш дека темава за Payoneer ти е најдобро место за прашањево, подобро отвори нова тема ке ти ја видат луге појасно со тоа што бараш инфо/помош него тука каде коа ке искочи во сајдбар се очекува да е нешто во врска со Пајонир. Нема да ти го видат прашањето може тие што би можеле да ти помогнат ..
Благодарам на совет
 

DigitalCookie

Intern
21 октомври 2021
3
0
Прашањето сакам да го поставам во врска со трансфер на пари од странство како опција која ја имаат тие,а овде ме интересира дали некоја банка има таков протокол,затоа што во Халк каде имам сметка не постои такво нешто.
Имам сметка на my.epayments.com,таму ги одобруваат нашите транскациски или платежни картички..но кога сакам да префрлам пари,овде одбива банката..наводно протколот е P2P tranfer na pari.Банката ми вели не поддржува таков начин!?
Дали имате слично искуство?


Epayments е моментално блокиран така да не би ти препорачал да соработуваш со нив,освен ако веќе имаш пари таму па бараш начин да ги извадиш?
 

Heruvin

Gaining Experience
5 ноември 2010
131
96
Epayments е моментално блокиран така да не би ти препорачал да соработуваш со нив,освен ако веќе имаш пари таму па бараш начин да ги извадиш?
Го немав видено твоето мислење,после погорниот совет,Но во секој случај благодарам.Е сега тие ситни пари беа од порано кога сорботуваа и со Русија,но потоа затворија се.Пред извесно време,наводно се пуштени одредени работи,но префрлање на пари од кај нив,на наша сметка или платежна картичак во наши банки не е можна,ако ова што го велиш важи сеуште,дали блокадата е од нивна страна!?
 

Bob11

Intern
28 јули 2020
10
0
Ми треба ваша помош, прв пат ми стигнаа средства на Пејонир, како да ги извадам парите ?
Имаат две опции 'order card' или 'withdraw to bank' , Ви благодарам.
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,475
29,255
kalco.ru
Епа имаш две опции.
1. Да порачаш картичка и да чекаш да ти стигне.
2. Даа ги извадиш на тековна сметка во домашна банка.
 

NecrotoX

Unbeatable
4 март 2013
4,236
4,606
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home
Во НЛБ банка автоматски ти отвараат штом ќе имаш прилив од некоја странска валута.
 

Benedicta

Gaining Experience
7 декември 2017
102
62
Дечки, пред два дена имав проблем, и ме интересира дали на некој друг му се има случено истото.

Пробав да извадан пари од банкоматот на стопанска кај кружнио, кај Порта Влае. И повеќе пати имав вадено таму.

Пробав прво со бесконтактното и ништо. Ја ставам картичката во банкомат, пишав пин, сума и ми ја извади картичката надвор банкоматот и одбиена беше трансакцијата. Меѓутоа, Payoneer ја регистрира како успешна и ми ги минусира парите од сметка.

Влегов во банката, им објаснив и ми рекоа дека не можат да ми помогнат бидејќи картичката не е од Македонија. Се јавив на грижа на корисници, и по листа на трансакции на банкоматот ја најдоа и мојата и ми рекоа дека е евидентирано како неуспешна. Ама писмен доказ за ова само преку барање директно од другата странска банка можеле да издадат.

Пишав на Payoneer, ми рекоа дека не бил проблемот до нив, и дека за 10 дена имало шанса да ми се вратат парите, тоа било release date.

Дали на некој му се има случено ова? Не им верувам на Payoneer веќе, а се работи за прилично поголема сума и не ми е сеедно да пропаднат парите....
 

HocusPocus

On your way to fame
3 јули 2007
1,024
624
Дечки, пред два дена имав проблем, и ме интересира дали на некој друг му се има случено истото.

Пробав да извадан пари од банкоматот на стопанска кај кружнио, кај Порта Влае. И повеќе пати имав вадено таму.

Пробав прво со бесконтактното и ништо. Ја ставам картичката во банкомат, пишав пин, сума и ми ја извади картичката надвор банкоматот и одбиена беше трансакцијата. Меѓутоа, Payoneer ја регистрира како успешна и ми ги минусира парите од сметка.

Влегов во банката, им објаснив и ми рекоа дека не можат да ми помогнат бидејќи картичката не е од Македонија. Се јавив на грижа на корисници, и по листа на трансакции на банкоматот ја најдоа и мојата и ми рекоа дека е евидентирано како неуспешна. Ама писмен доказ за ова само преку барање директно од другата странска банка можеле да издадат.

Пишав на Payoneer, ми рекоа дека не бил проблемот до нив, и дека за 10 дена имало шанса да ми се вратат парите, тоа било release date.

Дали на некој му се има случено ова? Не им верувам на Payoneer веќе, а се работи за прилично поголема сума и не ми е сеедно да пропаднат парите....
Ми се има случено, но со други странски картички. Ќе ти бидат вратени парите, нема да се прокнижат. Обично за 3 работни дена треба да ги имаш.
 

Маша

Practice makes perfect
24 април 2007
596
1,475
Дечки, пред два дена имав проблем, и ме интересира дали на некој друг му се има случено истото.

Пробав да извадан пари од банкоматот на стопанска кај кружнио, кај Порта Влае. И повеќе пати имав вадено таму.

Пробав прво со бесконтактното и ништо. Ја ставам картичката во банкомат, пишав пин, сума и ми ја извади картичката надвор банкоматот и одбиена беше трансакцијата. Меѓутоа, Payoneer ја регистрира како успешна и ми ги минусира парите од сметка.

Влегов во банката, им објаснив и ми рекоа дека не можат да ми помогнат бидејќи картичката не е од Македонија. Се јавив на грижа на корисници, и по листа на трансакции на банкоматот ја најдоа и мојата и ми рекоа дека е евидентирано како неуспешна. Ама писмен доказ за ова само преку барање директно од другата странска банка можеле да издадат.

Пишав на Payoneer, ми рекоа дека не бил проблемот до нив, и дека за 10 дена имало шанса да ми се вратат парите, тоа било release date.

Дали на некој му се има случено ова? Не им верувам на Payoneer веќе, а се работи за прилично поголема сума и не ми е сеедно да пропаднат парите....
Да не ти се само резервирани? Имаш и Pre-auth и Charge запис?
 

dino

Gaining Experience
5 јули 2009
476
137
Дечки, пред два дена имав проблем, и ме интересира дали на некој друг му се има случено истото.

Пробав да извадан пари од банкоматот на стопанска кај кружнио, кај Порта Влае. И повеќе пати имав вадено таму.

Пробав прво со бесконтактното и ништо. Ја ставам картичката во банкомат, пишав пин, сума и ми ја извади картичката надвор банкоматот и одбиена беше трансакцијата. Меѓутоа, Payoneer ја регистрира како успешна и ми ги минусира парите од сметка.

Влегов во банката, им објаснив и ми рекоа дека не можат да ми помогнат бидејќи картичката не е од Македонија. Се јавив на грижа на корисници, и по листа на трансакции на банкоматот ја најдоа и мојата и ми рекоа дека е евидентирано како неуспешна. Ама писмен доказ за ова само преку барање директно од другата странска банка можеле да издадат.

Пишав на Payoneer, ми рекоа дека не бил проблемот до нив, и дека за 10 дена имало шанса да ми се вратат парите, тоа било release date.

Дали на некој му се има случено ова? Не им верувам на Payoneer веќе, а се работи за прилично поголема сума и не ми е сеедно да пропаднат парите....

Ми се има на мене случено, за неколку дена ми беа вратени парите на сметка


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Benedicta

Gaining Experience
7 декември 2017
102
62
Не се резервирани, transaction completed е статусот. Уште не де вратени, ќе видам дали до 10 дена ќе ги вратат како што рекоа.
 

STRIKER

Intern
2 јануари 2016
50
12
Ми се деси истото пред две недели. Првиот пат пробав 40к да вадам, ми кажа неуспешна трансакција (и тоа пред да каже банкоматот дека е неуспешно, едно 10 секунди го слушав онај звук кога банкоматот ги спрема парите, и си реков ете готови се...)
Па после пробав 30к и тоа беше успешно. Кога проверив на payoneer, видов дека за двете трансакции ми беа одземени средства. Но после саат време payoneer ја избриша првата која бесе 40к
 

ivsss

On your way to fame
16 февруари 2012
338
667
Ако ви се случи банкоматот да ги регистрира банкнотите дека се издадени, без разлика дали сте ги земале или не, можно е и грешка од страна на банката, средствата ќе ви пропаднат. Имав таков случај на 2 последователни повлекувања, едното се отстрани после жалби и милион пораки на Пајониер, а другото го испроцесираа и сретствата си останаа кај банката. Добив извештај од банкоматот дека банкнотите биле издадени и толку. Случајот е од Стопанска Б., ги избегнувам од тогаш.

Поздрав,
Ивс.
 

Benedicta

Gaining Experience
7 декември 2017
102
62
Ако ви се случи банкоматот да ги регистрира банкнотите дека се издадени, без разлика дали сте ги земале или не, можно е и грешка од страна на банката, средствата ќе ви пропаднат. Имав таков случај на 2 последователни повлекувања, едното се отстрани после жалби и милион пораки на Пајониер, а другото го испроцесираа и сретствата си останаа кај банката. Добив извештај од банкоматот дека банкнотите биле издадени и толку. Случајот е од Стопанска Б., ги избегнувам од тогаш.

Поздрав,
Ивс.
Мене не сакаа да ми дадат никаков извештај од Стопанска. Ми рекоа дека само со налог може. После тоа се јавив на грижа на корисници кај нив, кажав во која филијала и последните 4 цифри од картичката. Ја пронајдоа трансакцијата, и ми рече дека е регистрирана како неуспешна од нивна страна. Ама рекоа дека неможат писмено да ми го потврдат тоа
 

Torlakian

Gaining Experience
21 октомври 2014
233
244
Куманово
само као инфо

Картичка пратена на 14 новембар треба да стигне на 8 децембар, а стиза за недела дена денеска!
Ја потрешен, планови срушени, им ја враќам назад, викам "уопште не сте панкчуал, ај па да ми гу пратите"...

дисклејмур за онија осетљиви ликови:
намерно испомешан кумановски/литературен а можда и некој мутиран, DIY хоум мејд дијалект
 

NecrotoX

Unbeatable
4 март 2013
4,236
4,606
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home
Од НЛБ вадев порано, ама откако уведоа 300 денари провизија вадам од Стопанска без проблем.
 

lynx

Unstoppable
4 септември 2008
3,560
3,298
На новиве Payoneer картички може да се смени пинот или не?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,069
Мислења
871,240
Членови
30,405
Најнов член
FenomenX
На врв Дно