• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Payoneer картичка

Vampo

Gaining Experience
24 октомври 2010
359
240
Дечки, кога имате прилив да речеме од Пејонир кон НЛБ девизна, дали банката зема провизија од 25eur за интернационална трансакција?
 

VerGer

Practice makes perfect
9 ноември 2016
1,335
1,284
Скопје
Дечки, кога имате прилив да речеме од Пејонир кон НЛБ девизна, дали банката зема провизија од 25eur за интернационална трансакција?
нашата не зима, други по пат/испракачот зима да
 

BEST

Gaining Experience
10 јуни 2011
320
282
Сакав да си платам данок. Можам да платам данок без да ги повлекувам на сметка во МК?
ти можеш да платиш данок и без да ти плати работодавецот ако сакаш...
данок можеш да платиш и чисто од жал за УЈП исто така...
данок можеш да платиш и за да избиеш на прво место по плаќачи на данок (имаш вишок пари и си играш со „статистиките“ и ја богатиш државата...)
Буквално никој нема да ти ЗАБРАНИ или да ти ВРАТИ пари од платен данок, едино ако НЕ ПЛАТИШ може да се деси проблем...

Мој совет за сите што не зимате многу пари од пејонир (на сам почеток сте или пробувате), воопшто не пријавувајте данок за тие пари, чекајте они да ве потсетат (на помали суми имате право прво на „опомена“ а после тоа следува казна + пак плаќање данокот)
 

Assasin

Intern
9 јули 2017
8
1
Здраво луѓе ми треба некој што поодамна се занимава со Payoneer. Имам проблем со верификација на документи од крај на август до сега. Неможам да добијам човек. Во супорт сентер неможам да го најдам одговорот. Се некој автоматски генерирани одговори кога ќе им пратам маил. Ми вика дека 3 работни дена трае ревјуто али кога ќе идам во верификејшн сентер уште стои андер ревју.

Секаков предлог е добродојден.
 

dino

Gaining Experience
5 јули 2009
463
131
Здраво луѓе ми треба некој што поодамна се занимава со Payoneer. Имам проблем со верификација на документи од крај на август до сега. Неможам да добијам човек. Во супорт сентер неможам да го најдам одговорот. Се некој автоматски генерирани одговори кога ќе им пратам маил. Ми вика дека 3 работни дена трае ревјуто али кога ќе идам во верификејшн сентер уште стои андер ревју.

Секаков предлог е добродојден.
Ѕвони им на телефон ... купи си кредит на вибер за поевтино да поминеш :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Assasin

Intern
9 јули 2017
8
1
Пробав ми вика кориснички ид. Напишав, ми одговорија нешто како неможеме да те услужиме дека одамна не си бил активен (виситина е тоа).
 

dino

Gaining Experience
5 јули 2009
463
131
Пробав ми вика кориснички ид. Напишав, ми одговорија нешто како неможеме да те услужиме дека одамна не си бил активен (виситина е тоа).
А на чат што ти викаат?
Јас имав проблеми минатата година кога се случи проблемот со замрзнатите средства, после тоа верификував акаунт и траеше можеби 3-4 недели.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Assasin

Intern
9 јули 2017
8
1
Ако збориш за лајв четот што им е никако да ги погодам онлајн а им пишувам нивно работно време од 13 до 19 часот Источно време
 

dino

Gaining Experience
5 јули 2009
463
131
Ако збориш за лајв четот што им е никако да ги погодам онлајн а им пишувам нивно работно време од 13 до 19 часот Источно време
Да на лакв чет мислев.
Чудно, бекај ги на лајв чат. Мораш да ги добиеш барем таму.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,517
Мислења
858,351
Членови
29,929
Најнов член
Jov4e
На врв Дно