1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Payment processor + Prepaid card

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од asdasd, 27 ноември 2018.

 1. asdasd

  asdasd
  Intern

  23
  4
  23 Јуни 2010
  Дали има некој payment processor што воопшто издава картички кон МК кај што имаат ибан за да може лесно да се трансферира $$$
   
 2. Torlakian

  Torlakian
  Gaining Experience

  157
  136
  21 oктомври 2014
  Машко
 3. asdasd

  asdasd
  Intern

  23
  4
  23 Јуни 2010
  Нема можност за сам да ја надополниш, туку треба некој да ти уплати за завршена работа. Супер е ама неможам да ја користам
   
 4. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,893
  1,464
  10 Август 2010
  Машко
  Не сум имал искуство, ама мислам дека можеш да креираш Payment Request и со своја дебитна да надополниш. За ова не ти е потребен втор акаунт, но ако грешам - поправете ме.
   
 5. asdasd

  asdasd
  Intern

  23
  4
  23 Јуни 2010
  Опција би било ако може да се надополни преку ИБАН ама сепак payoneer се посериозна компанија и мислам дека водат евиденција дали некој го злоупотрбува системот. А системот е наменет за клиенти да уплаќаат за завршена работа.

  Да би можел да си уплаќам на себеси на некој начин под лажен налог ама кога тогаш некој ќе обрне доволно внимание да примети дека итс булшит
   
 6. Martinovski

  Martinovski
  Gaining Experience

  618
  248
  4 oктомври 2011
  Нјамаааа бате таква работа ... т.е имаше до пред некое време “leopay“ ама сега нема веќе
   

Сподели

Вчитување...