• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

pay-pal ili alert-pay

  • Ја почнал/а темата
  • #1

stole_pesov

Intern
25 април 2008
530
17
techhub.mk
јас пред да се регестрирам на box.to си направив account pay pal тогаш ја немасе македонија и кога се регистрирав на box.to си ја написав е-маил na кој треба да ми стигаат парите а сега си направив на alert pay затоа што ја има македонија и сега ме интересира дали тие 10 долари ќе ми стигнат на pay pal ili na аlert pay:tainstven::tainstven::tainstven::tainstven::bye1::bye1::bye1:
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Ke stignat na AlertPay
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,537
Мислења
858,929
Членови
29,941
Најнов член
искра
На врв Дно