1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Password za Huawei ruter na t-home

Дискусија во форумот 'LAN // WAN // MAN // PAN // CAN' започната од demijan, 14 ноември 2012.

 1. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,301
  1,077
  26 Април 2013
  Машко
  Според информациите што јас ги имам,на новите рутери не ги даваат повеке пасвордите од Телеком,и постоечките ги менуваат редовно, глупости невидени.

  Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
   
  На philldm му/ѝ се допаѓа ова.
 2. krema

  krema
  Professor

  9,276
  9,008
  24 Јуни 2009
  Машко
  Абе нивна си е опремата и што сакат тоа ќе си прават, битно за нив е да ти испорачат тоа са кое што си платил.
  Едноставно е, е сега ние што сакаме да си р`чкаме по рутерите тоа е друга прича. :)
   
  yasho, Oktar и на goran_oh им се допаѓа ова.
 3. philldm

  philldm
  Intern

  42
  14
  29 Јануари 2018
  Точно. Јас се јавив да прашам, ми рекоа да им кажам име на SSID и лозинка, они ќе наместеле.
   
 4. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,301
  1,077
  26 Април 2013
  Машко
  Така е прав си:)

  Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
   
 5. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,301
  1,077
  26 Април 2013
  Машко
  Не дека нема да го најдеме чарето Али засега тоа е(

  Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
   
 6. Uber-

  Uber-
  Gaining Experience

  105
  96
  23 Август 2017
  Машко
  Занаетчија
  Huawei HG8245H model:
  username: root
  password: adminHW
   
 7. TexasUS

  TexasUS
  Gaining Experience

  204
  126
  25 Февруари 2017
  Машко
  Invalid.
   
 8. Uber-

  Uber-
  Gaining Experience

  105
  96
  23 Август 2017
  Машко
  Занаетчија
  Вчера ставав оптика од телеком, работеше таа комбинација.

  Испратено од SM-G950F преку IT.mk форум апликација
   
 9. dashbog

  dashbog
  Gaining Experience

  142
  68
  24 Јуни 2008
  Машко
  username: root
  password: admin
   
 10. gokica

  gokica
  Модератор

  8,396
  10,182
  13 Јуни 2009
  Дали некој го знае пасвордот на Speedport Entry 2i рутер на телеком?
   
 11. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  755
  698
  27 Април 2010
  Машко
  @gokica на секој рутер од оздоле го пишува си има секој рутер различен и не се исти...џабе повеќе ќе ти објаснувам.
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 12. gokica

  gokica
  Модератор

  8,396
  10,182
  13 Јуни 2009
  Благодарам. Тоа е. Најдов.
   
Слични теми
 1. tomi
  Одговори:
  69
  Прегледи:
  17,638
 2. linksys
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  2,818
 3. linksys
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  2,723
 4. tomi
  Одговори:
  23
  Прегледи:
  6,212
 5. gdamjan
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  1,276
Вчитување...

Сподели

Вчитување...