• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Паскал лекции и туторијали

  • Ја почнал/а темата
  • #1

vladimir171

Gaining Experience
15 ноември 2007
386
195
pa ke moze li nekoj da mi kaze kade da najdam nekoi brzi lekcii za programskiov jazik znam deka ne e u upotreba ama mi go bara profesorkata:D
pa poso nejkam kec mora da go naucam pa so pobrzo toa podobro ako znae nekoj neka pise
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
893
71
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Доволно е само на google да напишиш pascal tutorials.
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Прво, паскал не е изумрен

Второ, Обиди се да ставаш подобри наслови на темите кои ги отвараш

Трето, преместено во Паскал/Делфи и сменет насловот
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

vladimir171

Gaining Experience
15 ноември 2007
386
195
Sorry seuste sum beginner ali site ucime od greskite neli:p
 

stefan007

Intern
27 јуни 2007
395
2
За Pascal има добро објаснето и во книги кои се употребуваат у гимназија јас го учев таму и добри се, за 400 500 ден. ќе ги купиш и двете
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
отиди на мостот во ск кај се продаваат на старо книги ке најдеш доста добри :)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #13

vladimir171

Gaining Experience
15 ноември 2007
386
195
fala na site zaboraviv da vi kazam ama nauciv nesto onaka u posleden moment pa si izvlekov petce u skolo :D ali sepak fala
 
10 ноември 2009
2
0
Здраво на сите

ве молам некој ако можи да ми прати код од квадратна равенка во паскал.
ми треба за уте а не мозам да ја написам никако
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,755
Мислења
849,927
Членови
29,460
Најнов член
Jkana
На врв Дно