• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Pariah problem

  • Ја почнал/а темата
  • #1

darecarcemb

Intern
8 април 2008
236
21
Zdravo na site. Imam eden "cuden" problem igrajki ja Pariah. na nekoi mesta celiot ekran mi stanuva crn ili temno siv i se gleda samo nisanot a igrata si tece, i ovie tipovte ojdat i partali me napravat.:lut2: Dali treba taka da bide ili nesto kaj mene ne e v red? Igrata ja pokrenuvam na masina so 2GB ram, 512 gForce Graficka i 3.7 proceor.
Fala odnapred Darko
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Чим викаш дека само на некои места ти станува црн,ја мислам дека не е до тебе,туку до играта.
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Веројатно графичката е слаба во тие моменти бидејќи има повеќе графика за обработка. Јас со Prince of persia имав проблем го даваше видеото а кога требаше да почнам да играм екранот стануваше црн. Провери колку бара играта оптимално и остали тракатанци
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,972
Мислења
853,904
Членови
29,621
Најнов член
unnamed192
На врв Дно