• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Парфеми

Krk198

Gaining Experience
14 септември 2016
237
232
Krk198's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 - Wraith Stealth Cooler
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE AM4
Storage
Gigabyte SSD 256GB / WD HDD 2TB
PSU
550W Deepcool DN550 80Plus Black
RAM
8GB DDR4 3200Mhz Kingston CL16 HyperX Fury Black x 2
Video card
XFX GTS XXX Edition RX 580 4GB OC+
@psyside, може да дадеш краток опис за Creed Aventus? Не ти пишувам порака затоа што може да му се најде на некого инфото.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #79

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,262
29,280
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
@Krk198 Не ми е омилен парфем, (Richwood/Alexandria II) ама за лето е тешко победлив од аспект на мирис, перформанси, комплименти, бачот кој го имам трае 24h + монструозни перформанси за лесен парфем.
Мислењето е автоматски споено:

И разлика пред да го продадат брендот и потоа.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Има разлика ама пак е доста блиску, и е неспоредлив со ниедна "95%" блиска копија, ни 50% не сe.

Едит, разлика vs <2015 бачеви, по продажба и пред нема разлика.
 
Последна промена:
  • Ја почнал/а темата
  • #80

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,262
29,280
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

aleksuperior

On your way to fame
6 декември 2012
669
954
Иначе за тие што не ја виделе страната, сега функционира и за нарачки, со апдетјуван дизјан, и додадени 3 фантастични парфеми,

Hermes - Elixir
Parfums De Marly - Pegasus
Xerjoff - 1888

Сите 3 се неверојатни.
Честито, уште подобра е страната!

А парфемите - кои мириснал, знае
 
  • Ја почнал/а темата
  • #82

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,262
29,280
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

:love:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #83

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,262
29,280
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Ми тргна месецов/летово :D

Бев на shopping spree, додадени се 3 нови парфеми во понудата,


Amouage - Meander,


Xerjoff - Italica,


(Воедно компарација со "најдобрата копија")

Amouage - Interlude Black IrisСите 3 се фантастични. БТЊ огромна благодарност, до @Маша, која го дизајнираше и изработи сајтот @luxdecantsmk.com, you are the best!
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,517
Мислења
858,423
Членови
29,929
Најнов член
Jov4e
На врв Дно