• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

PANZER KILLER

  • Ја почнал/а темата
  • #1
8 ноември 2007
81
0

Publisher: Strategy First
Developer: Digital Fusion Inc.
Category: Action
************************************************************
Minimum Requirements

Windows 2000/XP/Vista
Pentium 1GHz or higher
256 MB
32MB Video Card (ATI or Nvidia)
16-bit sound card
DirectX 9.0c
************************************************************
Sliki:
http://www.gamespot.com/pages/image_viewer/frame_lead.php?pid=941550&img=10
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,698
Мислења
855,841
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно