1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Рецензија Pantone to CMYK

Дискусија во форумот 'Дизајн и графика' започната од stavrov69, 20 Септември 2019.

 1. stavrov69

  stavrov69
  Gaining Experience

  403
  201
  26 ноември 2008
  Машко
  Здраво, дали некој знае софтвер или страна што најблиску може да конвертира pantone боја во CMYK?

  Sent from my SM-N950F using Tapatalk
   
 2. M.Pix

  M.Pix
  Модератор

  817
  2,807
  27 Јануари 2014
  Машко
 3. TheMarshal

  TheMarshal
  Practice makes perfect

  764
  1,228
  3 Јануари 2019
  Машко
 4. stavrov69

  stavrov69
  Gaining Experience

  403
  201
  26 ноември 2008
  Машко
  Ја знам страната но на ласерски принтер не ја ваде ни приближно бојата споредено на графичката палета. Мора да се експериментира за да дојдеш до проближна нијанса.

  Sent from my SM-N950F using Tapatalk
   
 5. Trtka

  Trtka
  Gaining Experience

  117
  109
  11 Април 2018
  Кажи која боја ја бараш .
   
 6. GGTT1

  GGTT1
  Gaining Experience

  433
  343
  1 Февруари 2017
  Машко
  Nema I nikogas Da ja izvadis .ni 90%.

  Imase porano na starite panntonski skali I sododnos vo c,m,y,bk. AMA na novite nema.
  Kaj sekoj proizvoditel bojata e nesto razlicna.
   
Слични теми
 1. Pulse
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  313
Вчитување...

Сподели

Вчитување...