• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Панталони со тастатура

  • Ја почнал/а темата
  • #1

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Чудни изуми се белег на денешницава.

Дали некогаш сте помислиле на вградена тастатура во панталони?
Дизајнерот Erik De Nijs ги направи овие комјутерџиски панталони со вградена тастатура кои се поврзуваат со комјутерите преку Bluetooth.

Но, тастатурата не е се што поседуваат овие панталони.
Во нив се сместени и звучници во пределот на колената како и џеб наменет за чување на мал маус.

Иако чудни, не се исклучува можноста панталоните да бидат солидно прифатени од комјутерџиите.

Може само да му честитаме на дизајнерот но и да го запрашаме за етичкото однесување при користење на тастатурата особено во пределот кај курсерите.
:))

Извор: ИДИВИДИ
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
Зашто мислам дека многу често ќе стискате space? :))
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
ova e veke glupa rabota

neko raboti se dobri za obleklo kako mp3 pleer i uste nekoi raboti

a da space ke e najkoristeno kopce :bravo:
 

The Shadow

Intern
30 март 2008
576
5
kako sto veke rekov svetov e zabegan i mozeme da ocekuvame uste mnogu gluposti koi tesko deka ke koristat za nesto.i barem maus da stavele a ne na space da se stiska celo vreme:LOL:
 
M

Mr.Alien

Гостин
Арно тастатурата не е за во џеб....толку мрдања со рацете во џеб, некој ќе помисли дека играте џебен билијард!

@starbuck
Не е само Space....тука се c,v,b,n,m,f,g,h,j....таман каде треба.....:D
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
:LOL: luda rabota
 

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
a zamisli nekoja tipka da gi nosi ovie a ti da i objasnuvas na pr. programiranje(i onaka da si prinuden ti da ja koristis tastaturava :D) hehehehehe
 
  • Ја почнал/а темата
  • #20

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
a zamisli nekoja tipka da gi nosi ovie a ti da i objasnuvas na pr. programiranje(i onaka da si prinuden ti da ja koristis tastaturava :D) hehehehehe
А замисли ти да ги носиш овие панталони, а некоја типка да треба да ти искуца некој текст на тастатурата. :zasramen2:
Незгодна ситуација ќе биде само после неколку искуцани карактери.
Ништо нема да испадне од програмирањето.
:)):))
 
1 мај 2008
8
0
Ова е створено за паразити како мене.:LOL:
Да не се згрбавам пред компјутер па да си се испружам на столчето и да си пишувам на тастатурата.
Него тој што ги измислил се сетил дека панталоните некогаш треба да се исперат?:neetaka:
Или тастатурата ја направил и водоотпорна?:rolleyes:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,754
Мислења
849,923
Членови
29,460
Најнов член
Jkana
На врв Дно