1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Panasonic Smart Tv Problem

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од Aowek, 8 Декември 2019.

 1. Aowek

  Aowek
  Gaining Experience

  498
  212
  14 Април 2012
  Машко
  Се работи за Панасоник смарт тв има мн чуден проблем кога и да пробам да се конектирам на инернет преку Wifi или лан кабел телевизорот се гаси почнува да трепка сијаличката и телевизорот се гасне. Претходно имаше проблем со осветлувањето но на сервис го средија тоа си е супер ама овој проблем ни рекоа дека најверојатно е процесорот и дека не вреди да се поправа. Некој слично искуство совети за како да го средам ова.
  Фала однапред.
   
  На xxxMoRLoGxxx му/ѝ се допаѓа ова.
 2. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,405
  13,489
  23 Јануари 2008
  Манга
 3. Aowek

  Aowek
  Gaining Experience

  498
  212
  14 Април 2012
  Машко
  TX-55CX-400E
   

Сподели

Вчитување...