• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Panasonic SA-PM28 / Bi-Amped (Not Quite Magic, But Close)

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

Jedah

Practice makes perfect
6 ноември 2007
1,021
1,533
Jedah's setup  
Processor & Cooler
AMD RYZEN 5 1600AF 6-Core 3.2 GHz (3.6 GHz Turbo) & CoolerMaster Hyper H411R
Motherboard
ASUS PRIME B450M-K
Storage
SSD: Kingston A400 120GB / HDD: SAMSUNG F1R HE103UJ 1TB / HDD TOSHIBA DT01ACA 1TB
PSU
Cooler Master MasterWatt Lite 700W, 230V, 80Plus, HDB fan, Active PFC
RAM
Kingston 16GB 2666MHz DDR4 CL16 DIMM (Kit of 2) 1Rx8 HyperX FURY Black
Video card
MSI Gaming Radeon RX 570 256-bit 4GB GDRR5
Case
DeepCool Tesseract BF
Mouse
A4Tech OP-530NU
Keyboard
A4Tech A4 KR-85 ComfortKey
Monitor
AOC 22" e2243Fw2
OS
Windows 10
Prodavam Panasonic SA-PM28

5-disc CD changer with disc exchange
plays CDs, audio CD-Rs & CD-RWs, and MP3 & WMA CDs
24-track programming, repeat and random play
tuner with 15 AM/15 FM presets
top-loading single cassette deck
140 watts total system power (35 watts x 2 for woofers, 35 watts x 2 for tweeters)
Super Sound EQ
bass and treble controls
auxiliary input
minijack headphone output
2-way, bass-reflex speaker system
3-5/8" woofers and 1/2" tweeters
detachable speaker grilles
remote control
component block: 7-1/16"W x 9-3/4"H x 14-7/8"D
speakers: 6-1/8"W x 9-7/8"H x 10-3/16"D

Sistemot e Bi-Amped. Koristi aktiven crossover so dva zasiluvaci od leva i dva od desna strana. Po eden za wooferot eden za visokotoncite.
Profesionalen SPL (Sound Pressure Level) koj ne se sodzava nikakva intermodulaciona distorzija izoblicuvanje na pesnite, krckanje i slicno.

5CD- Sharzer

Laserot e super, pusta Audio, MP3, WMA...

140W Total Power

Moderen dizajn i perfekten zvuk

Ако некому му е битно разлог продаје е преуредување в стан. Сакам да склопам некаков AVR сетап.(со кој ќе ве замарам нареден период)
Така да bookshelf Hi-Fi stereo мора да оди кај друг газда пошто толку е местото во 40 квадрати

20191118_231101.jpg x133scpm28-f.jpeg 20191118_230930.jpg

 • ЦЕНА- 4000ден.
 • Без Замени
 • Праќам по Карго
 • Дополнително инфо и детали по ПП
 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #2

Jedah

Practice makes perfect
6 ноември 2007
1,021
1,533
Jedah's setup  
Processor & Cooler
AMD RYZEN 5 1600AF 6-Core 3.2 GHz (3.6 GHz Turbo) & CoolerMaster Hyper H411R
Motherboard
ASUS PRIME B450M-K
Storage
SSD: Kingston A400 120GB / HDD: SAMSUNG F1R HE103UJ 1TB / HDD TOSHIBA DT01ACA 1TB
PSU
Cooler Master MasterWatt Lite 700W, 230V, 80Plus, HDB fan, Active PFC
RAM
Kingston 16GB 2666MHz DDR4 CL16 DIMM (Kit of 2) 1Rx8 HyperX FURY Black
Video card
MSI Gaming Radeon RX 570 256-bit 4GB GDRR5
Case
DeepCool Tesseract BF
Mouse
A4Tech OP-530NU
Keyboard
A4Tech A4 KR-85 ComfortKey
Monitor
AOC 22" e2243Fw2
OS
Windows 10
Продадено надвор од форум.
Клуч
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,565
Мислења
846,629
Членови
29,351
Најнов член
Catcatcat
На врв Дно