1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Panasonic Lumix DMC GF3 Mirrorless Camera + lenses

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Jedah, 29 oктомври 2017.

 1. Jedah

  Jedah
  Practice makes perfect

  931
  1,426
  6 ноември 2007
  Накратко ми беше мерак да видам што како функционира. Пробав, не ме влече, немам време да излагам надвор да фоткам наоколу и ми стои така инвестиција во која затворив скоро 9000ден.

  Така да сега продавам:

  - Panasonic DMC-GF3
  - SMC PENTAX 1:2 55mm f2.0
  - HANIMEX 28-80mm 1:3.5 Macro
  - B+W UV-Filter 52E 010 1x
  - PK-M4/3 Adapter
  - Lumix G Neck strap
  - USB Data cable
  - Battery Charger

  Mirrorless 12MPpx
  ISO 160-6400
  1080i60 AVCHD Full HD video
  HDMI priklucok
  Touch screen display,
  AF Tracking in video
  Shutter count 3800.

  Батерија екстра. Без никаква гребаница, како нов. Со една prime и една zoom леќа.

  Цена: 6000ден.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На DaVoRkNe и Oktar им се допаѓа ова.
 2. Jedah

  Jedah
  Practice makes perfect

  931
  1,426
  6 ноември 2007
 3. Jedah

  Jedah
  Practice makes perfect

  931
  1,426
  6 ноември 2007
  Може замена за играчки конзоли PlayStation, Xbox, Nintendo..... :D
  Графичка карта.....
   

Сподели

Вчитување...