• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Паметни телефони - TESLA 6

  • Ја почнал/а темата
  • #1

busav0408

Intern
17 декември 2015
59
15
Скопје
Дали Tesla 6 е само маркетиншки трик за користење на името Тесла или стварно се работи за телефон кој достојно ќе го носи името на еден од најголемите пронаоѓачи.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

busav0408

Intern
17 декември 2015
59
15
Скопје
Дали Tesla 6 е само маркетиншки трик за користење на името Тесла или стварно се работи за телефон кој достојно ќе го носи името на еден од најголемите пронаоѓачи.
Ова се неговите карактеристики:
Processor: Quad-core processor 1.3 GHz
Display 5.0" 1280 x 720 IPS, capacitive touchscreen, Gorilla Glass
RAM Memory: 2GB
Storage: 16GB
Card Slot: Micro SDHC up to 32GB

Front camera 2.0 MP
Back Camera 13.0MP Sony CMOS camera with F2.0 aperture, for improved image quality, even in low light conditions

Connectivity/Radios
WiFi 802.11b/g/n ; GPS ; Bluetooth 4.0

Battery Lithium Ion 2100mAh

Operating system Android KitKat 4.4
Dual SIM (Dual stand-by) 1xMini + 1xMicro SIM

Included: Screen Protector, Back Case
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

busav0408

Intern
17 декември 2015
59
15
Скопје
... и најстариот Quart...
Не е баш, ама е слично таа финта... Мање више.
Ме заинтригира меморијата 2/16 и камерата 13/2, како и дисплејот, а цената како ниска средна класа, 8.980 денари.
 

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3,252
4,477
Skopje
Banjifiko's setup  
Processor & Cooler
i7-4790/TT Contac 29
Motherboard
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Storage
SSD Samsung 840 Evo 120 GB + Toshiba DT01ACA300
PSU
CM 700 W Silent Pro
RAM
Kingston HyperX DDR3 1600MHz 24GB
Video card
Asus Strix GTX970
Case
TT Commander Blue LED
Mouse
A4 Bloody V7
Keyboard
Modecom MC-800W Volcano
Audio
Samson SR850 & JVC HAM55X
Monitor
Dell U2414h
OS
Windows 8.1

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3,252
4,477
Skopje
Banjifiko's setup  
Processor & Cooler
i7-4790/TT Contac 29
Motherboard
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Storage
SSD Samsung 840 Evo 120 GB + Toshiba DT01ACA300
PSU
CM 700 W Silent Pro
RAM
Kingston HyperX DDR3 1600MHz 24GB
Video card
Asus Strix GTX970
Case
TT Commander Blue LED
Mouse
A4 Bloody V7
Keyboard
Modecom MC-800W Volcano
Audio
Samson SR850 & JVC HAM55X
Monitor
Dell U2414h
OS
Windows 8.1
Затоа е и поскап за 3.500 денари.
Можеби. Темата е за проценка. Пиши му порака ќе добиеш конкрeтна цена. Од друга страна имаш на форумов топ понуди. На пример Redmi Note 2 за 10,500 денари. Мuch, much better choice:)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,984
Мислења
854,218
Членови
29,623
Најнов член
Vaporizer
На врв Дно