1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

PAL/NTSC Konvertor

Дискусија во форумот 'Видео и аудио продукција' започната од vojkan, 4 Јули 2007.

 1. vojkan

  vojkan
  Intern

  404
  4
  19 Јуни 2007
  Mi treba proveren konvertor koj mozhe da prebaci DVD NTSC -> PAL i obratno.
  Predlozi?
   
 2. direktor.e

  direktor.e
  Intern

  608
  4
  6 Април 2007
  hardverski ili softverski?
   
 3. vojkan

  vojkan
  Intern

  404
  4
  19 Јуни 2007
 4. SwIPE

  SwIPE
  Intern

  346
  5
  29 Мај 2007
  <<< Blaze Media Pro >>>

  Провери го овој сајт за да сватиш за што станува збор - програмава е лудило

  DOWNLOAD: ( Т У К А ) - легална верзија (за регистрација би требало лесно да се снајдеш) ;)
   
 5. vojkan

  vojkan
  Intern

  404
  4
  19 Јуни 2007
  Fala, kje proveram.
   
 6. SwIPE

  SwIPE
  Intern

  346
  5
  29 Мај 2007
  Провери дали ќе ти брка работа оваа програма или да ти дадам други предлози. Поздрав
   
 7. direktor.e

  direktor.e
  Intern

  608
  4
  6 Април 2007
  I Sony vegas e soliden, no mnogu sporo go pravi toa.
   
 8. vojkan

  vojkan
  Intern

  404
  4
  19 Јуни 2007
  I mnogu resursi troshi, isto kako Adobe Premiere.
   
 9. Mao

  Mao
  On your way to fame

  1,173
  749
  5 Јуни 2007
  Машко
  Mnogu resursi troshat da, a i ne se prakticni za amateri. Daj neka kaze nekoj koj program e najdobar za da go izvadam video-to od mojata kamera koja koristi mini-dv kaseticki. Ja povrzuvam preku firewire i mnogu mesto mi zafaka snimenoto video . Dajte nekoj kompresor program i nesto slicno
   
 10. SwIPE

  SwIPE
  Intern

  346
  5
  29 Мај 2007

  Јас мислам да си отвориш ти посебна тема за овој проблем со наслов '' X/Y конвертор '', каде за X и Y ќе ги змениш форматите на фајловите. Подобро ти е вака, ако сакаш да добиеш повеќе предлози, а покрај тоа на твојов пост и не му е баш место да стои тука. Поздрав
   
 11. direktor.e

  direktor.e
  Intern

  608
  4
  6 Април 2007
  Sekoe video vo avi Microsoft avi so rezolucija 720x576 zafaka 13 GB za 60 minuti. Podobo e prvo da se "iskepca" te prebaci vo PC pa posle da se konvertira. Programi za toa ima mnogu, a opis na tie imas na www.videohelp.com
  Poz
   
 12. Mao

  Mao
  On your way to fame

  1,173
  749
  5 Јуни 2007
  Машко
  pa mnogu se 13 giga bajti i dodeka se iskonvertira mu treba mnogu vreme. baram program koj vo isto vreme ke pravi capture i convert i da odi pobrzo. (ako postoi takvo nesto voopshto)
   
 13. direktor.e

  direktor.e
  Intern

  608
  4
  6 Април 2007
  Imas li video kartica ili graficka so video vlez?
   
 14. vojkan

  vojkan
  Intern

  404
  4
  19 Јуни 2007
  Sakam da ti se zablagodaram za programov. Super e!
   
 15. Mao

  Mao
  On your way to fame

  1,173
  749
  5 Јуни 2007
  Машко
  neam :( samo preku firewire go vadam videoto
   
 16. SwIPE

  SwIPE
  Intern

  346
  5
  29 Мај 2007

  Извини што ти препорaчав програма каква што бараше - јас сум виновен :))
  Не не се шалам за ова погоре, No Problem :bravo:
   
 17. sonic

  sonic
  Intern

  529
  5
  13 ноември 2007
  ако може да се надоврзам . Јас налетав на еден проблем кога сакав да го префрлам цело ДВД сосе мениата од ПАЛ во НТСЦ(софтверски).
  Нема едноставно софтверско решение за овој проблем за жал.Ако знае некој нека каже.Јас се убив од барање инфо за овој проблем.
   

Сподели

Вчитување...