• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Пак една лекција

  • Ја почнал/а темата
  • #1

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Верувам дека сите земавте корист од темата Secs=0

Еве го истото искористено, само со заработка :)

Пример 1.
ClixMX.com (paid to click страна) (30сек чекање)

Овде се работи за "x", па затоа пишуваме
Пример 2.
Bitroad.net (Rapidshare слична страна) (180сек чекање)

function Glide() {
y = y - 1;
Се работи за променливата "y", па затоа внесуваме

Забелешка:
Може да напишете и дека x=0 или која било промелива, ама можно е да ви отице тајмерот во -, и да почне да бори -1,-2.... Затоа е најубаво да наместите да биде на 1.

Ако сакате стварнои да си играте, побаратје го делот од кодот во овој вид:

Првите 2 се скоро секогаш исти променливи, а втората е или 1 или Y, а ако е Y тогаш нејзината вредност е зашишана негде погоре во кодот.
Можете да ја смените и Y и да си играте малку :)

Да знаете дека оваа финта е многу корисна на интернетов да си скратите чекање.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,712
Мислења
849,178
Членови
29,439
Најнов член
magicdadi
На врв Дно