• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Пак една лекција

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5.108
296
www.gorjan.info
Верувам дека сите земавте корист од темата Secs=0

Еве го истото искористено, само со заработка :)

Пример 1.
ClixMX.com (paid to click страна) (30сек чекање)

Овде се работи за "x", па затоа пишуваме
Пример 2.
Bitroad.net (Rapidshare слична страна) (180сек чекање)

function Glide() {
y = y - 1;
Се работи за променливата "y", па затоа внесуваме

Забелешка:
Може да напишете и дека x=0 или која било промелива, ама можно е да ви отице тајмерот во -, и да почне да бори -1,-2.... Затоа е најубаво да наместите да биде на 1.

Ако сакате стварнои да си играте, побаратје го делот од кодот во овој вид:

Првите 2 се скоро секогаш исти променливи, а втората е или 1 или Y, а ако е Y тогаш нејзината вредност е зашишана негде погоре во кодот.
Можете да ја смените и Y и да си играте малку :)

Да знаете дека оваа финта е многу корисна на интернетов да си скратите чекање.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.303
Мислења
892.302
Членови
31.484
Огласи
19
Најнов член
Kolecolev
На врв Дно