Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Падови за слушалки

vladimir171

Gaining Experience
15 ноември 2007
497
314
Дали некој знае каде можам да најдам нови падови за Samsung level over кај нас или ќе треба да барам од али?
Беа супер се до еден момент кога "кожата" и наслонот и падовите во исто време решија да се распаднат.
 

Атачменти

 • 20230614_105807.jpg
  20230614_105807.jpg
  2 MB · Прегледи: 37
 • 20230614_105821.jpg
  20230614_105821.jpg
  1,6 MB · Прегледи: 38

maci

On your way to fame
2 април 2008
3.154
764
Тешко кај нас,
јас нарачав од АЛИ за Dr. Dre - Beats Studio2...бркаат работа
 

acekorg

Gaining Experience
5 октомври 2010
251
372
Исто за Sony whch710... немаше, па маткање прашај оваму, онаму, иди у видео-дата и не вредеше да се бафтам и да ги платам кој знае колку (ако воопшто и се нафатеа да набават) кога од АЛИ за 2-3 долари до дома ги доставија, точен фит, океј квалитет.
 

petkotrajko

Practice makes perfect
16 јуни 2017
1.073
1.127
Еј, да, и мене ми требаат такви за едни панасоник слушалки...
ај ако можи некој линк да сподели од али-мали?
 

dino

Gaining Experience
5 јули 2009
594
197
Brainwavz Audio - сајтов има доста добри коментари на реддит за квалитет на падови. Јас се спремам за моите да нарачам
 

petkotrajko

Practice makes perfect
16 јуни 2017
1.073
1.127
Brainwavz Audio - сајтов има доста добри коментари на реддит за квалитет на падови. Јас се спремам за моите да нарачам
Супер се падовиве.
Само една мана имаат: поскапи се од слушалките на кои треба да сменам :D
 

vladimir171

Gaining Experience
15 ноември 2007
497
314
Па добро, цената е како од али само сигурно со поубав квалитет и гледам имаат достава. Е сега колкави се шансите да не пасуваат?
 

VerGer

Practice makes perfect
9 ноември 2016
1.626
1.527
Скопје
Па добро, цената е како од али само сигурно со поубав квалитет и гледам имаат достава. Е сега колкави се шансите да не пасуваат?
имаат димензии на секој модел со дијаграм и плус има compitability инфо за доста модели. Имам јас земено за Steelseries Artics 7 кожни (sheepskin), топ се.
Со сингапурска пошта стигна мојата нарачка.

И нормално види си како се менуваат на твојов модел слушалки, јес да ко што гледам на сликата се со странично да упадне (слично ко на СС Артик ов)

исто гледам наводно има 30% попуст на се моментално .. (сега баш ќе споредам цена со тоа ја што платив хаха)

апдејт: тој дел изгледа е маркетинг хаха (ден 1,300.00 MKD ден 1,800.00.) Пошто и ја сум ги платил 1300 мкд.
 
Последна промена:

vladimir171

Gaining Experience
15 ноември 2007
497
314
Може им се последни цени пред поскапување :ROFLMAO: Како и да е ќе порачам sheepskin па ќе споделам искуство.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
45.586
Мислења
945.395
Членови
34.073
Огласи
1.967
Најнов член
GorazdI
На врв Дно