1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Пад на цените на AMD Radeon HD 7700 and 7800

Дискусија во форумот 'Графички картички, звучни картички и монитори' започната од StalkeR, 8 oктомври 2012.

 1. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,062
  3,711
  5 Декември 2009
  Машко
  Во пресрет на 650Ti, АМД ги спушти цените... :)

  Сеуште не е официјално, но партнерите на АМД ги намалија нивните цени.
  Така да, почнувајќи од денес, AMD Radeon HD 7850 1GB ќе чини $159, 2ГБ верзијата $189.
  За AMD Radeon HD 7770 GHz Edition предложена е малопродажна цена од $119.

  AMD и нивните партнери посебно ја намалија цената на графичките под 200 долари.

  Извор: Guru3D.
   
 2. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,389
  13,452
  23 Јануари 2008
  Манга
  Добра вест, само кај извор си требал да дадеш линк. Вака сега треба да гугламе и срчаме по написот.
   
  На StalkeR му/ѝ се допаѓа ова.
 3. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,062
  3,711
  5 Декември 2009
  Машко
  Се мислев за тоа... Како и да е, линкот е вметнат во текстот.
  Поздрав.
   
 4. d_yor8

  d_yor8
  Gaining Experience

  1,218
  498
  27 Јуни 2011  Го чекам денот кога и зелените ќе спуштат цени :)
  Ако 660, 660 ti, 670, 680 поефтинат за 50ина долари ќе биде, многу, многу. многу интересно :ghost:
   
 5. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,959
  26,646
  4 Септември 2008
  Ќе го дочекаш.
   
  На RagingDemon му/ѝ се допаѓа ова.
 6. d_yor8

  d_yor8
  Gaining Experience

  1,218
  498
  27 Јуни 2011
  [​IMG]
   
 7. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,959
  26,646
  4 Септември 2008

Сподели

Вчитување...