1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено P8Z77-M + 3570k + 16GB DDR3

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од xhktw, 8 Април 2020.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. xhktw

  xhktw
  Practice makes perfect

  1,227
  1,282
  2 Август 2009
  Ме интересира проценка на горенаведените делови, па ќе се одлучам дали ќе ги продавам или не.

  Asus P8Z77-M
  Intel® Core™ i5-3570K Processor
  2x8GB Crucial 1600MHz (да проверам точен модел па ќе ставам линк)

  Гаранција немаат деловите, кутиите ги чувам за матичната и процесорот. Го имам и stock кулерот за процесорот.

  Фала ви.
   
  На igor_igor му/ѝ се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,579
  4,029
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  7500
   
  На xhktw му/ѝ се допаѓа ова.
 3. xhktw

  xhktw
  Practice makes perfect

  1,227
  1,282
  2 Август 2009
 4. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,688
  14,288
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  8.5k
   
  На Marko Davkovski и xhktw им се допаѓа ова.
 5. Vlad944

  Vlad944
  On your way to fame

  294
  539
  3 Март 2015
  Машко
  CPU:3000
  MB: 2500
  RAM: 3000
   
  На gOJDO и xhktw им се допаѓа ова.
 6. VerifiedUsers Overlay
  Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,871
  1,758
  22 oктомври 2012
  Машко
  Заинтересиран сум за плочата, ако се дели, или ако некој сака само CPU и/или RAM :)
   
  На xhktw му/ѝ се допаѓа ова.
 7. VerifiedUsers Overlay
  goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,186
  2,706
  21 Јануари 2011
  Машко
  CPU 2500
  MB 4500 ( плочата е бонбона)
  RAM 3000
  За комплет 9000
   
  На xhktw му/ѝ се допаѓа ова.
 8. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  448
  257
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  jas sum zainteresiran za cpu i ram, za nekoj den, ako gi delis
   
  На xhktw му/ѝ се допаѓа ова.
 9. xhktw

  xhktw
  Practice makes perfect

  1,227
  1,282
  2 Август 2009
  CPU - 3500
  RAM - 3000
  MOBO - 2500

  Ako se zima toptan : 8500

  Samo Skopje, dostapnost od Ponedelnik nataka. Do sega @Alucard mi stoi prilichno siguren za matichnata, @rippermkd kje kazhe valjda kako se osekja.

  Kje napisham i javno, pak prednost bi imal nekoj dokolku bi go zimal komplet. Kje pishuvam vo temava za da nema lutish.
   
  На rippermkd и Alucard им се допаѓа ова.
 10. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  448
  257
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  нека стои до понеделник како резервирана за мене и за @Alucard иако ми е висока цената за процесорот малку, ќе го користам на H61 плоча. за рамот сигурен сум
   
  На xhktw му/ѝ се допаѓа ова.
 11. xhktw

  xhktw
  Practice makes perfect

  1,227
  1,282
  2 Август 2009
Слични теми
 1. omegaRED
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,576
 2. gOJDO
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,573
 3. omegaRED
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,302
 4. Mario.Bog
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  1,796
 5. lynx
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  473
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...