• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Овозможени RSS и BB код на коментари на блогови

  • Ја почнал/а темата D
  • Време на почнување
  • Ја почнал/а темата
  • #1

D

Администратор
31 март 2007
3,292
2,000
www.iwmnetwork.com
Бидејќи навистина беше тешко да се следат коментарите на ИТ блоговите, решивме да овозможиме RSS за нивно следење... а заедно со тоа за да се овозможи правилно истакнување на линкови и разни форматирања на текстот, овозможен е и BB код.

Оваа прилика ќе ја искористам и да ги охрабрам членовите да ги искористат опциите за коментари на блоговите со цел да се развие што подобра дискусија.

:yawn:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,009
Мислења
854,589
Членови
29,639
Најнов член
Ivica_regan
На врв Дно