• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

overclock na intel pentium3

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

deni_sk

Intern
12 април 2007
11
0
imam laptop compaq armada e500 intel p3 na 1ghz.
ni ednas do sea ne mi pokazalo deka brzinata mu e taa,postojano varira od 600 do 800.mhz
preku bios ne mi dava nisto slicno kako overclock.t.s. ima mnogu pomalku opcii odkolku desktop pc.
ako nekoj sretnal nesto vakvo so brzinata,super bi mi doslo bilo kakva pomos!
:zbunet3:
 

_EAX

Intern
17 август 2007
827
6
www.rutix.byethost17.com
imam laptop compaq armada e500 intel p3 na 1ghz.
ni ednas do sea ne mi pokazalo deka brzinata mu e taa,postojano varira od 600 do 800.mhz
preku bios ne mi dava nisto slicno kako overclock.t.s. ima mnogu pomalku opcii odkolku desktop pc.
ako nekoj sretnal nesto vakvo so brzinata,super bi mi doslo bilo kakva pomos!
:zbunet3:
kako moze da ti varira brzina na procesor? ne mi e jasno
 
M

Mr.Alien

Гостин
При работа на батерии, брзината на процесорите е намалена, поради заштеда на струја и подолго траење на батеријата. Секако, ова може да се измени - доволно е во Power Shemes да се избере Home / Office Desk, или Always On.
Истото важи и при работа под напојување од адаптер.
Пробај, и кажи што си направил.
 

StenmarC

Intern
16 април 2007
716
13
stenmarc.blog.com.mk
При работа на батерии, брзината на процесорите е намалена, поради заштеда на струја и подолго траење на батеријата. Секако, ова може да се измени - доволно е во Power Shemes да се избере Home / Office Desk, или Always On.
Истото важи и при работа под напојување од адаптер.
Пробај, и кажи што си направил.
Тоа е. Само не знаев дека го имало и кај Пентиум 3-ките.
Јас мака мачев да го убедам другар ми дека лаптопот ми е на 3 гигахерци :)))
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,044
Мислења
860,882
Членови
29,909
Најнов член
Klosus
На врв Дно