• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Оваков кикс во животот не сум видел

Статус
Затворена за нови мислења.

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2.818
88
Denovive si surfam na www.adsl.com.mk vsusnost mi trebas edna informacija i vidov privlecna ponuda PC+ADSL internet za 1.061den so ddv.I citajki gi uslovite naidov na ova(ova e samo izvadok sto me iznenadi a ostanatoto videte na linkot sto ke go postavam:По истекот на две годишниот договор, компјутерот треба да го вратите на МТ во исправна состојба со неповредена гаранциска налепница. Ако не го вратите компјутерот во исправна состојба со неповредена гаранциска налепница, треба да платите надомест за оштетен/невратен компјутер. Надоместот се пресметува сразмерено на оштетувањето и е ограничен на најмногу 6.200 денари без ДДВ.
http://www.mt.com.mk/mak/Residential_customers/Internet/Internet_access/ADSL/pc.asp?id=266

Prvo vo ponudata vika deka za taa cena dobivas PC i adsl so sklucen dogovor a na krajot pisuva deka kompjuterot treba da go vratis vo ispravna forma.E ova nemozam da poveruvam.Davas tolkavi pari za periodot sto go koristis i na kraj go vrakas kompjuterot.EEEE ova e za smeenje
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2.599
65
andrijeski.net
Хехех.. Сега го примети тоа? Откако излезе таа понуда така си е :)

P.S. Компјутерите се катастрофа, а несмеат да се надоградуваат :)
 

MungaBunga

Intern
26 јуни 2007
18
0
A pc e so konf Celeron 2.5 duri 192 mb Ram 80 hdd graficka (nepoznat model)
Windows xp starup edition(osakaten do daska) kuciste kako Crep za cveke ....
i za toa toa imas dve godini po 20 evra i na kraj da go vratis ....PFFFFF
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.556
Мислења
926.075
Членови
33.172
Огласи
1.278
Најнов член
Roci
На врв Дно