1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

ова ми го покажува на прво отварање на you tube

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од maci, 26 Септември 2013.

 1. maci

  maci
  On your way to fame

  2,905
  642
  2 Април 2008
  што е ова?
  [​IMG]

  при повторно или рифреш на страната се отвара.само на прво отварање го покажува ова.
   
 2. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  7,734
  4,478
  8 Април 2011
  Машко
  реинсталирај хром,или фајрфокс(што и да користиш)
  Дали на сите пребарувачи е така?
   
 3. maci

  maci
  On your way to fame

  2,905
  642
  2 Април 2008
  само хром користам.нека пишаш другите што користат хром дали и кај нив е така
   
 4. kjosmofon

  kjosmofon
  Баниран/a

  3,764
  5,730
  7 oктомври 2011
  kalfa
  избриши екстензии ако користиш и инсталирај на ново
   
 5. brzi

  brzi
  Gaining Experience

  222
  111
  18 Април 2007
  Нема потреба да бришиш и да инсталираш ништо. Youtube ти дава грешка дека има проблем со линкот кој пробуваш да го отвориш.
   
 6. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,821
  2,665
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Што си стаил стрелка тамо? Tим од високо обучени мајмуни биле испратени да го отстранат еророт.

  Иначе и мене ми има правено вака на Фајрфокс. Мислам дека е до нив, само си се среди.
   
 7. The_Man

  The_Man
  Unstoppable

  2,341
  2,005
  18 ноември 2009
  Па избриши го линков од историја и наново искуцај youtube.com .

  Хаха јако ова со мајмуниве.
   
 8. FrukaZ

  FrukaZ
  Gaining Experience

  318
  362
  16 Август 2013
  Машко
  Фудбал
  Ми се дешаваше и мене али после преинсталација немаше ништо среди пробај така симни нај нов упдате...
   
 9. Eva Molotow

  Eva Molotow
  Intern

  106
  30
  14 Април 2008
  Женско
  Самата грешка си кажува - Internal Server Error. Мислам дека е многу очигледно дека е серверска грешка што нема врска со клиентска страна. :)
   
 10. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,870
  6,471
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  HTTP протоколот има 5 статус кода, кои што серверот ги дава а клиентот (бровсерот) само ги прикажува. Последен е 5хх односно сервер ерор. Значи поминал action (2), немал 3, поминал HEAD (4) и заглавил на 5 таму негде у некој подрум кај него. Ова на youtube е custom 5xx еррор и тоа добро осмислен.

  Не постои начин „негде да закочи“ т.е. корисничкиот бровсер да избаци 500 од негова страна. Едноставно не може. Џабе си реинсталирате фјрфокси, плагини и хромови. И то.
   
  На omegaRED и pinky им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Andrej
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  3,153
 2. trajcenightmare
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,648
 3. S
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,751
 4. prichina
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,763
 5. bozidarBT
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,168
Вчитување...

Сподели

Вчитување...