• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

outlook express 6

  • Ја почнал/а темата
  • #1

taranenik

Intern
12 јуни 2007
555
13
dali moze na internet konekcija od telekabel da se setira outlook so pop i smtp od mt.net.mk?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

taranenik

Intern
12 јуни 2007
555
13

dreamer26

Intern
5 ноември 2007
14
0
dali nekoj znaj da podesi solo3 on.net accaunt na outlook i dali mozi besplaten meil na mail.net.mk(on net) da se podesi na outlook express
posto mnogu "dobra" tehnicka podrska imaat ovie pa moram da prasam na formumot
 

makedonce

Intern
12 април 2007
609
11
www.tracker-mk.org
Здраво
Јас го имам следниот проблем со outlook express 6 .
Добивам пораки но неможам да испратам ништо незнам што му е проблемот Еве ова е грешката што ми ја покажува.

[A time-out occurred while communicating with the server. Account: '..........', Server: '.........', Protocol: SMTP, Port: 25, Secure(SSL): No, Error Number: 0x800CCC19]

Пробав со смена на портовите и пак не бива , се надевам некој да знае и да ми помогне ви благодарам однапред

Поздрав
 

S

pwnz0r1lla
8 март 2007
1,550
52
www.it.com.mk
Пробај исклучи ја опцијата за скенирање на емаил пораките од твојот анти-вирус...
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Ај види ова што ќе ти направи:

In the Google results on 0x800CCC19 there's also a report of corruption in the "pop3uidl.dbx" file. The solution presented is to exit Outlook Express, delete that file, and then restart OE. I'm always nervous just deleting potentially important files, so my recommendation is that rather than deleting it, you rename it. That way if you need it back for any reason, you still have it.
 

mkdev

Intern
1 декември 2007
110
4
mt net ги блокира пракањата од други интернет провидери , пример од мт.нет ако имаш интернет можеш да пракаш , но од телекабел не можеш
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,722
Мислења
856,080
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно