1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Out of sync Problem

Дискусија во форумот 'Видео и аудио продукција' започната од Aowek, 28 oктомври 2018.

 1. Aowek

  Aowek
  Gaining Experience

  410
  164
  14 Април 2012
  Машко
  Никако не можам да ги решам овој проблем,дали на некој му се случило до сега

  Го пуштам филмот се си е супер после 2 мин почнува да е out of sync пробав со bs player и windows default playerot го реинсталирав бс нов инстал на кодеци пак исто се случува.

  Фала однапред.
   
 2. Boco1987

  Boco1987
  Gaining Experience

  105
  71
  25 Март 2017
  Машко
  audio со video ти е out of sync или превод?
   
 3. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,464
  5,019
  21 Јануари 2009
  на сите филмови прави така?
  симни pot player да го видиш господ, каков црн бс плеер 2018
   
  StOrMK, mrkela2009, Daniel86 и на уште 1 им се допаѓа ова.
 4. G4M3R

  G4M3R
  Gaining Experience

  448
  349
  26 Јуни 2012
  Машко
  Пробај со MPС. Го користам со години, заедно со madVR и секогаш работело како што треба.
   
 5. Aowek

  Aowek
  Gaining Experience

  410
  164
  14 Април 2012
  Машко
  audio so video si pocnuva filmot ok posle se izmestuva
   
 6. Aowek

  Aowek
  Gaining Experience

  410
  164
  14 Април 2012
  Машко
  Да да на сите филмови
   
 7. alkibijad01

  alkibijad01
  Gaining Experience

  143
  121
  8 oктомври 2016
  VLC.

  Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
   
 8. Aowek

  Aowek
  Gaining Experience

  410
  164
  14 Април 2012
  Машко
  Проблемот се прошири и на twitch tv... не знам што може да е ова

  Помош :D :D
   
 9. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,464
  5,019
  21 Јануари 2009
  ти загрева процесорот и ти кочи
  исчисти го со компресор
  види шо процеси работат у позадина
   
 10. Aowek

  Aowek
  Gaining Experience

  410
  164
  14 Април 2012
  Машко
  40 C макс достигнува
   
 11. Feelyo

  Feelyo
  Intern

  33
  33
  2 Април 2017
  Машко
  На apo808 и Ninjaa им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...