• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Отворање на сеф

  • Ја почнал/а темата
  • #1

secure.boy

Intern
23 јануари 2008
125
1
Imam sef star min 15 god,
kombinacijata ja imav ama sega ne mi teknuva...
ako nekoj znae kako ili ako znae nekoj koj se bavi so ovaa rabota neka kaze
sefot izgleda vaka


 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,272
329
Земи бормашина избиј ја бравата, со брусалица исечи ги страните и отвори.
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,420
1,175
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Колку варијанти на можни комбинации постојат?
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,420
1,175
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
А колку злато/пари има во него?
За да знаеме колку да се ангажираме во пробивањето:LOL::LOL::LOL:
 

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
Проба со brute force ?
90 карактери - бројки само, не би требало да треба многу време :LOL::LOL:

On Topic - За ова гласам и јас
zemi stetoskop i staj si go na uvce i posle poleka vrti go trkalceto i cekaj da naprai klik i walla sefot se otvori
и дај снимај кога ќе го отвораш, може добар клип да испадне :D
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
И јас ќе речам Brute Force.
А иначе колку бројки има комбинацијата? 3?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,762
Мислења
850,108
Членови
29,465
Најнов член
Sim93
На врв Дно