• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Предлог Отворање на нова категорија на форумов - QA (Quality Assurance)

  • Ја почнал/а темата
  • #1

StefanG

Intern
18 март 2021
5
11
Прилично сум нов на форумов и баш разгледував но не најдов ниедна категорија за Quality Assurance.

Мислам дека треба да има доста луѓе што работат, се инволвирани или заинтересирани за Quality Assurance тематика.

Па еве доколку има нека се јават, за да се разгледа сугестијава.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,709
11,031
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Дигам два прста, интересна сугестија за тема.
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,286
28,589
kalco.ru
Не е проблем категоријата колку што е контентот. АКо има доволно дискусии на таа тема категорија ќе отвориме за минута.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,016
Мислења
854,650
Членови
29,639
Најнов член
Ivica_regan
На врв Дно