• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Отварање на блог со pastebin

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Toxic

Intern
24 јануари 2009
259
16
Здрво

Сакав де прашам дали може некој да ми даде некој начин како да отворам мал вебсајт со имплементиран pastebin нешто слично како ова
Ве молам не го бришете линкот ова не е никаква реклама линкот служи чисто како идеја за тоа што го зборувам,а и да заборавев да напоменам само јас да можам да ги постирам скриптите а да може да се коментира По можност

http://codepad.org/
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Toxic

Intern
24 јануари 2009
259
16
да али би сакал да го прикачам на мој сервер и да го користам(само јас)
ако е можно да дадеш и линк за download
 

kuzman0v

Gaining Experience
14 декември 2008
598
74
Скопје

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,211
Мислења
858,219
Членови
29,734
Најнов член
Анита Јан
На врв Дно