• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Откриј ги натрапниците...

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77Компанијата Uniblue го лансираше ProcessLibrary.com во 2004 год.Напишан на англиски јазик
и бесплатен за сите корисници.Овој веб сајт обезбедува уникатни и детални онлајн
податоци кои покажуваат што треба да биде стартувано во вашиот компјутер,и тоа што не
треба да биде стартувано во вашиот компјутер.За само над 3 години ProcessLibrary.com
досега привлече 5 милиони посетители месечно.

Длабоко во рецесиите на било кој компјутер, неизброив број на процеси,незабележано
работат во позадина. Некои присвоени системски ресурси,драстично го забавуваат
компјутерот,други пак се одлично место за спајвари и тројанци,а исто така и за нарушување на приватноста и
давање на хакерите слободен пристап до системот.

ProcessLibrary.com успева да стане дефинитивна упатувачка точка за било кој,на кој
му треба севкупна информација за овие процеси. Објасненијата се придружени со
опсежен совет без разлика дали процесите се важни за стабилно и безбедно работење на
компјутерот. Веб сајтот исто така ви укажува доколку треба да го откажете процесот или да го
оставите.

ProcessLibrary.com исто така нуди и плугин за управувачот за задачи,кој ви овозможува
да ги видите информациите за процесите.

Линк : www.processlibrary.com
Оценка : ( 5 )
Јазик : Англиски
Дизајн : Одличен
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,842
887
Ohrid
хммз.. Го користам ~1 година и можам да кажам навистина корисен. Има голем број процеси кои што му се сеуште неоткриени, па во такви случаи го користам WhatsRunning, или во краен случај Google има одговор.

Anyway.. :bravo:
 

taranenik

Intern
12 јуни 2007
555
13
НИшто посебно, слаба датотека, не дава конкретни објаснувања за процесите значи пак треба да се гугла. Јас лично користам Process Explorer и задоволен сум.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,715
Мислења
831,199
Членови
28,707
Најнов член
Cranium167
На врв Дно