• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Осумничена бебиситерка за хакерски напади

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,673
191
www.zeroscience.mk
Police charge nanny agency hacking suspect

Поранешен вработен во агенцијата за бебиситерки е осудена за хакерски напади.
Неименувата жена, наводно "пробуричкала" низ e-mail-овите во AOL сметките одржувани од нејзините поранешни работодавци, Nannies Inc., додека работела за конкурентската агенција...

Повеќе: http://www.theregister.co.uk/2008/02/12/nanny_agency_hack_suspect_charged/

:rolleyes: :tainstven:
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Де брееее бебиситерка. :isplashen: Да се немало појќе доверба во никого. :ermm:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,802
Мислења
850,710
Членови
29,488
Најнов член
nikojov
На врв Дно