• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Основни работи во BT

  • Ја почнал/а темата
  • #1

vj_vip

Intern
17 април 2007
83
0
Instalirav ubuntu pa ja formatirav particijata, pa instalirav BT2 i sega se startuva bez problem.

E sega oti ne mozam da premestam folderi od edno do dr. mesto?(vika cannot make folder.....)
Ne mozam da pravam rename na folderi(vika could not delete ...)

I kako da naucam nekoi dodatni raboti za BT da go konfiguriram.
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Error li ti pokazuva? Kje mozesh li da ni go kazesh celiot error a ne samo del. Mozebi ne se prave rw partcijata koja ti e za root .. Probaj editiraj /etc/fstab i vidi dali particijata koja ima flag t.e. mount point kako / e RW (ReadWrite)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,518
Мислења
845,840
Членови
29,316
Најнов член
Melisa.blanco
На врв Дно