• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Ослободување од партиципации

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Aka1458

Intern
18 февруари 2020
52
6
Здраво, сакам да прашам на ФИНКИ дали го има тоа ако татко ми е борец од 2001 или важи само за студентските домови?


Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
 

draganamon

On your way to fame
24 јануари 2016
465
614
Skopje
draganamon's setup  
Processor & Cooler
i7-6700HQ
Storage
250 SSD & 1TB HDD
RAM
16gb DDR4
Mouse
Logitech G9
Keyboard
Logitech G Pro
Audio
Logitech G51 5.1 & Creative Sound Blaster X-Fi 5.1
Monitor
Dell U2419H
OS
Windows 10
Оди прашај
 

Intoxicated

Gaining Experience
22 декември 2014
36
61
Скопје
Intoxicated's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 3600x 4.4Ghz & Arctic Esports 34 DUO
Motherboard
ASUS TUF GAMING B550-PLUS
Storage
SSD M.2 Corsair NVMe MP510 240GB // PCIe Kingston A400 240GB // 1TB WD Blue HDD
PSU
Coolermaster 500w Lite
RAM
16GB DDR4 3200Mhz Corsair Vengeance PRO RGB CL16 Kit (2x8GB)
Video card
Gigabyte Aorus RX580 4GB OC
Case
Macube 310 white w/ 7x Hydrion 120 white
Mouse
Razer Viper Mini
Keyboard
Genesis RHOD 400
Audio
Headphones Razer BlackShark V2 X TriForce Gaming Black
Monitor
ASUS VZ249H Eye Care Monitor White
OS
Win 10 Pro
Важи само за студентски домови како што знам јас, кога се запишував јас барем така беше (2018), стандардно си плаќам партиципација.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,804
Мислења
850,787
Членови
29,490
Најнов член
cadi1
На врв Дно