• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Оштетена микро СД картица

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Magical

Gaining Experience
15 август 2008
59
107
Здраво,
Имам оштетена микро СД картичка, малку е напукната и не ми ја чита, а имам битни работи на неа, секое решение е добредојдено ако има... БЛАГОДАРАМ!
 

Атачменти

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,272
329
Ја проба ли дали работи ? Пошто иако изгледа напукната, може само бојата одозгора да е испукана, иако не ми се верува дека е само бојата. Ако не работи, уклучи ја на усб читач за картички и пробај натисни ја нежно со прстот во положба да се затвори пукотината, може ќе тргне, може не...

Ако ја отвори на компјутер одма копирај ги податоците и отиди во најблиската трафика и земи ливче за наградна игра, пошто дефинитивно ти е среќен денот!

Ако не сака да работи дури и со притискање, тогаш на картицата и нема никакво чаре, дури и да ја однесеш на сервис што вади податоци од картички/дискови.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

Magical

Gaining Experience
15 август 2008
59
107
Колку што можев да видам малку повеќе е напукана, некаде 1/3 е напукната!
Ја проба ли дали работи ? Пошто иако изгледа напукната, може само бојата одозгора да е испукана, иако не ми се верува дека е само бојата. Ако не работи, уклучи ја на усб читач за картички и пробај натисни ја нежно со прстот во положба да се затвори пукотината, може ќе тргне, може не...

Ако ја отвори на компјутер одма копирај ги податоците и отиди во најблиската трафика и земи ливче за наградна игра, пошто дефинитивно ти е среќен денот!

Ако не сака да работи дури и со притискање, тогаш на картицата и нема никакво чаре, дури и да ја однесеш на сервис што вади податоци од картички/дискови.
Не успеав ништо да направам, изгледа е оштетена максимално. Секако ви Благодарам!
 

krema

Professor
24 јуни 2009
12,208
11,570
youtu.be
LoL, прашав дека колку толку е цврста пластиката и не е толку кревка за да напукне тек така.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,536
Мислења
846,175
Членови
29,330
Најнов член
Leonard
На врв Дно