1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

оригинални на англиски python книги

Дискусија во форумот 'Perl // Ruby // Python' започната од Zimrie, 17 Декември 2012.

 1. Zimrie

  Zimrie
  Gaining Experience

  473
  110
  11 Април 2008
  Машко
  има негде во градот од каде може да се купат?
   
Слични теми
 1. The Shadow
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  2,094
 2. DimeOptima
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,152
 3. Nothing
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  2,465
 4. Martinovski
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  933
Вчитување...

Сподели

Вчитување...