Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Оригинален Windows

Статус
Затворена за нови мислења.

makedonce

Intern
12 април 2007
609
11
www.tracker-mk.org
Кажете ми на каква цена се движи Windows Xp Professional и ако го земам само за еден user .......како може после да го користам и за уште еден се доплаќа , каде и како....дајте малку информација

поздрав
 

delix

Intern
7 април 2007
702
23
Ако порачуваш оn-line од microsoft ќе те чини 299 долари, а од АМЦ е 10394 денари, што е исто мислам
 

Igor890

Intern
11 април 2007
13
0
zosto ti e potreben licneciran windows?Ako e samo zaradi primanje updejti,ne moras da go kupuvas.Ima drugo care za toa.
 

Dare

Intern
8 април 2007
141
2
updates лесно се симнуваат без лиценциран, јас на твое место не би земал легален Windows туку би чекал на виста...btw ако надградба е 299$ тогаш можеби се исплати и да го земеш ако планираш и вистата да ти биде легална.
 

psybaron

Intern
10 април 2007
745
44
Куманово
markoaleksic.com
updates лесно се симнуваат без лиценциран, јас на твое место не би земал легален Windows туку би чекал на виста...btw ако надградба е 299$ тогаш можеби се исплати и да го земеш ако планираш и вистата да ти биде легална.

299 e win xp professional. a za nadgradba vo vista ultimate se doplakja uste nesto.
 

makedonce

Intern
12 април 2007
609
11
www.tracker-mk.org
Значи веќе не ми се замара со нелегални и затоа сакам да си имамм оригинален а нема што да чекам на виста не ме бендисва ама ич само заради визуална промен би кажал да го зимам нема потреба ......
нешто ви се разминуваат цените еден вика 10.000 друг 14.000

поздрав
 

HyBRiD_HeLL

Intern
13 април 2007
106
1
Не е само поради аптејти туку сите овие варез ОС-ови се кастрени, патцувани средувани и затоа и често се случува да паѓаат или кога ке им направиш аптедјт да ти се укочи пц-то и крај.Нормално си имаш и подршка од микрософт и ред други предности.

Затоа ако имаш за фрлање дефинитивно земај.
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2.882
143
Не е само поради аптејти туку сите овие варез ОС-ови се кастрени, патцувани средувани и затоа и често се случува да паѓаат или кога ке им направиш аптедјт да ти се укочи пц-то и крај.Нормално си имаш и подршка од микрософт и ред други предности.

Затоа ако имаш за фрлање дефинитивно земај.

Definitivno i jas da sum na negovo mesto bi kupil original WindowsXp.Imas podrska vo se,updates i mnogu drugi raboti.Ali ste zaboravile nesto epten vazno.Podrskata za WinXP od strana na Microsoft istece.Sega do 2011 godina vazi podrska za Vista.Pa jas poveke preporacuvam da si kupi Vista onoj Buisnes posto okolu 500 denari e poeftin od WinXP.
 

makedonce

Intern
12 април 2007
609
11
www.tracker-mk.org
чекајте малку како нема подршка за windows xp од каде таа информација а и зошто тој е најупотребуван до сега .....незнам за вистат е многу тешка ама ако нема што тоа е
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2.882
143
Microsoft objavi deka so izleguvaneto na Windows Vista oficjalno e ukinata celosnata podrska za Windows Xp.Seuste objavuvaat updates ali sega unapreduvanjeto i razvivanjeto na Windows e nasoceno kon Vista.Podrska seuste e aktivna za serveri,bazi itn.Sega full podrska ima za Vista
 

Password

Intern
10 април 2007
393
9
Jas imav XP PRO licenciran. Tatko mi bese beta tester za Vistata i go dobiv besplatno licenciran i si go instalirav bez problem nad XPto. E sea neznam dali moze Vista licenciran da go instaliras nad XP pirate. Ima nekoj probano da mi kaze?
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2.882
143
Ne sum probal ali ne bi ti preporacuval bidejki mnogumina napravile kombinacija od orginalen Windows 2000 napravile upgrate od Windows XP pa imale problemi i na kraj OS padnal poradi problemi so licenciranje.Podobro instaliraj go Vista kako vtor OS.
 

delix

Intern
7 април 2007
702
23
Vista Home Basic во анхоч е 5835 со ддв, а Home Premium 7260 исто така со ддв
 

Ata

Intern
21 април 2007
418
14
Подршка

чекајте малку како нема подршка за windows xp од каде таа информација а и зошто тој е најупотребуван до сега .....

Моентално има подршка за Windows XP, ама таа ќе трае до 2008, потоа ќе се насочат единствено кон Вистата, јас барем негде така имам прочитано.
Затоа убаво размисли дали ти се исплати да купуваш Windows XP
 

AlekMKD

Intern
28 април 2007
9
0
јас мислам дека не се исплати да земаш сега Xp оригинален
а што се однесува на Vista феноменално
пробајте и ќе коментираме
 

mkd.scout

Intern
30 април 2007
9
0
да да...Виндовс икс-пе ке биде дисконтинуед поради појавата на виста..
значи подршка и закрпи повеке нема да постојат..Па сега размисли дали ке сакаш оригинална сега во овој момент..
Подобро е да си купиш виста кога веке си се намерачил..ама би ти препорачал Виндовс Виста Блек едишн (Windows Vista Black Edition) да го пробаш кој иако е кракнат се однесува во потполност како и оригинален..
 

D

Администратор
31 март 2007
3.915
3.993
www.iwmnetwork.com
да да...Виндовс икс-пе ке биде дисконтинуед поради појавата на виста..
значи подршка и закрпи повеке нема да постојат..Па сега размисли дали ке сакаш оригинална сега во овој момент..
Подобро е да си купиш виста кога веке си се намерачил..ама би ти препорачал Виндовс Виста Блек едишн (Windows Vista Black Edition) да го пробаш кој иако е кракнат се однесува во потполност како и оригинален..

Откажувањето на поддршката за Windows XP е одолговлечено заради големата побарувачка на корисниците.
 
D

DimitarMK

Гостин
Ама Windows XP искочи 2002,сеа веќе не е во мода,А виста искочи 2006-2007 така да таа е актуелна и ќе мора да преминеме на неа со тек на време..
 

SwIPE

Intern
29 мај 2007
346
5
Ама Windows XP искочи 2002,сеа веќе не е во мода,А виста искочи 2006-2007 така да таа е актуелна и ќе мора да преминеме на неа со тек на време..

Потполно се согласувам со HaKeRcE. Кога веќе си се одлучил да земаш оригинален Windows мој предлог е дефинитивно Vista и ни малку да не се двоумиш во врска со тоа. Како што кажа HaKeRcE мора да се премине на Vista со тек на време, без разлика дали тоа ќе биде оригинална верзија или пиратска. Бидејќи ако земеш сега Windows XP, за кратко време верувам дека повеќето од сегашните корисници на XP ќе се префрлат на Vista, така да твојот '' тазе '' купен Windows XP веќе ќе биде ептен застарен како што е и сега, а тоа ќе значи залудно потрошени пари. Како што реков мој предлог е дефинитивно Vista и вистински да го почуствуваш WOW ефектот, а во исто време и да го заборавиш Send error report/Don't send ефектот на XP.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.122
Мислења
975.035
Членови
35.428
Најнов член
sefeee
На врв Дно