• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Оригинален или Пиратски Windows?

Пиратски или Оригинален Windows?

 • Пиратски

  Гласови: 76 83,5%
 • Оригинален

  Гласови: 15 16,5%

 • Вкупно гласале
  91

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5.108
296
www.gorjan.info
Што користите (бидете искрени): Пиратска или Оригинална лиценцирана веризја на Windows XP/Vista?
 

neW1

Gaining Experience
10 мај 2007
679
123
Не го користам многу, а тој што ми е дома ми е пиратски....
Кога ќе размислам, 99% од софтверот што се плаќа а го имам ми е пиратски :(
 

alexo

Intern
23 април 2007
169
12
Пиратски и нема никаква разлика од оригиналот (освен серискиот)
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5.748
288
Исто и кај мене ... пиратски windows и пиратски software за него ...
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4.717
220
www.foxmediahouse.com
Пиратерија :( иако мислам дека би требало да се заложат во нашава мила држава да се намали пиратеријата. За почеток може да се намалат цените на оперативните системи, и на некои програмски пакети кој не се со реални цени според нашиот стандард
 

Password

Intern
10 април 2007
393
9
Оригинал здравје да се надеваме за 5 години, кога платите во Македонија ќе се од 500евра нагоре јбг.
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3.646
139
Оригинал здравје да се надеваме за 5 години, кога платите во Македонија ќе се од 500евра нагоре јбг.

Sad but true.
За жал причините за застапеноста на пиратеријата кај нас се финансиите. Срандардот сеуште ни е на многу ниско ниво. Кога би имал доволно пари воопшто не би се двоумел за избор на софтвер. Легално си е легално.
 

dani_janev

Intern
19 април 2007
280
7
na desktopot Windows XP piratsko, a na laptop Windows Vista Business original...i so SP1 ide stvarno mnogu podobro...taka da ako imam mozhnost sekogash bi izbral original
 

bronhi

Intern
12 јануари 2008
18
0
Виндовсот е оригинал и тука завршува мојата чесност :) се останато е пират
 

genius

Gaining Experience
6 ноември 2007
360
268
genius's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i3 4150
Storage
Western Digital 1TB EZEX + Western Digital 250GB
RAM
8GB DDR3 Kingston
Video card
Asus HD7750 1GB DDR5
Audio
Samson SR850
Monitor
LG 24' IPS + Samsung 19'
OS
Ubuntu 16.04 + Windows 8.1
piratski windows i sve sto se plaka :D zs ipak u makedoniju ne moze da se ocekue sas 200 evra da kupuemo legalni programi
 

vik

Intern
14 април 2007
1.936
32
Пиратски. А paybaron, како мислиш дека се чуствиваш добро кода користиш кракови?
 

dulemk

Gaining Experience
11 јануари 2008
1.049
53
Пиратско се знае, кој има овде пари да купи оргинал.
 

arjan

Intern
25 јануари 2008
123
0
abe da bea platite pogolemi siguren sum deka 99% od lugeto ke imaat originalen ne e glup nekoj da ima visoka plata a da ima piratski
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2.810
83
За жал имам приатски Виндоуз што е лошо,иначе сум силен подржувач на користењето на оргинален софтвер и кога би бил во можност би купил оргинал зошто да не
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
42.971
Мислења
890.087
Членови
31.719
Огласи
214
Најнов член
Cicoblageeeeee
На врв Дно