• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Општо за MySQL

  • Ја почнал/а темата
  • #1
23 јули 2007
338
8
Registrirav domejn na mkd.net i sega sakam stranata da ja koristam kako galerija na sliki. Tamu ima da se kaci 4image, ama za da se koristi 4image prethodno treba da imate napraveno baza na podatoci. Posto jas ne znam da pravam baza na podatoci dali moze nekoj da mi kaze kako se pravi toa. Ili nakratko kako moite sliki da gi kacam na mojata username.mkd.net stranica. Blagodaram
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,543
Мислења
859,055
Членови
29,942
Најнов член
taurusmk
На врв Дно