Опомени и привремени банови

Дискусија во форумот 'Ваши сугестии / забелешки / проблеми' започната од barneymk, 12 Март 2018.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. barneymk

  barneymk
  Gaining Experience

  77
  86
  27 Април 2016
  Машко
  Не знам дали е спомнато претходно ова но мислам дека треба за опасните тролови да се воведат опомени и привремени банови. Секој пост кога ќе биде избришан за трол, членот којшто го пишал тој пост да добие опомена на неговиот профил, а со 3 или 5 активни опомени да се доделува привремен бан од 2 недели. Така сите ќе внимаваат што пишуваат (да се надеваме).
   
  draganamon, Kojotot, steelseries и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. Astro

  Astro
  Guru

  5,313
  6,742
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Кои се тие опасни тролови?

  Да не мислиш на оние што читнале 2 реда на интернет па шират дезинформации и се прават LVL50 експерти?
   
  На JasSum му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Lokvan

  Lokvan
  Practice makes perfect

  1,304
  1,788
  12 Јануари 2016
  Машко
  Јас би казнувал за лошо тролање, треба да се задржи некое ниво.
   
  На D3N1EL, Војвода, Sharlovski и уште 4 други им се допаѓа ова.
 4. toshex

  toshex
  Unstoppable

  2,874
  2,380
  18 Септември 2013
  Машко
  Ја би тролал за лошо казнување.
   
  На Војвода и Lokvan им се допаѓа ова.
 5. Sharlovski

  Sharlovski
  Practice makes perfect

  529
  1,074
  28 Јануари 2017
  Машко
  А да одбериме модератор за оцена на тролање и казнување? Нема тогаш се слагам не се слагам, тој ќе сечи :)
  Или тролот да се дај на референдум дали му беше лош или добар.
  Не замервејте, многу рано сум станат.
   
  На Војвода и HardCorec им се допаѓа ова.
 6. toshex

  toshex
  Unstoppable

  2,874
  2,380
  18 Септември 2013
  Машко
  Комисија за тролање со управен одбор. Стајте на тендер со местени параметри.
   
  На Војвода му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Astro

  Astro
  Guru

  5,313
  6,742
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Бар у темата за казнување на тролање немојте да тролате молам.
   
  На D3N1EL, Војвода, toshex и уште 3 други им се допаѓа ова.
 8. Banjifiko

  Banjifiko
  Unstoppable

  2,715
  3,398
  28 oктомври 2008
  Врв:D
  No-point-big.gif
   
  Astro, DaVoRkNe и на borcep им се допаѓа ова.
 9. HardCorec

  HardCorec
  Unstoppable

  2,758
  3,588
  4 ноември 2013
  Машко
  Се познава брат :oh::oh::oh:
   
 10. Pane24

  Pane24
  Practice makes perfect

  3,189
  1,966
  31 oктомври 2012
  Машко
  Невработен
  Јас би го казнувал тролачот со уште поголемо тролање од страна на другите.
   
 11. barneymk

  barneymk
  Gaining Experience

  77
  86
  27 Април 2016
  Машко
  баш обратно, тие што знаат нешто ама на некој кога му треба помош се праат супериорни и го ребрат.
   
  На bicikle му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Pane24

  Pane24
  Practice makes perfect

  3,189
  1,966
  31 oктомври 2012
  Машко
  Невработен
  Сакаш да кажеш дека тебе те изребрале убо на некоја тема и сеа напукан си и си отвори тема за да искажеш јавно задоволство а уствари темава ја насочи кон правец на тролање. Тролањето влече корени уште од времето пред христа. И јас не би бил согласен да се казнуваат толку ригорозно од причина бидеќи без нив е монотоно. А и малце да се засмееме не е лошо.
   
  На Sharlovski му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Astro

  Astro
  Guru

  5,313
  6,742
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Е има и такви, се сложувам. Среќа ретки се.
   
 14. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  20,313
  20,770
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Веќе постои казнување.
   
  На bicikle му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...