• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Opera 9.26 Final

  • Ја почнал/а темата
  • #1

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Излезе нова верзија на популарниот интернет прелистувач Opera. Тој е еден од најбрзите и најиновативните интернет прелистувачи. Во новата 9.26 верзија се

затворени некои дупки во безбедноста на прелистувачот, корегирани се грешките со стартирањето на скрипти од заразени слики и е подобрена стабилноста на работа.

Download

Видено на MakPCWorld
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,708
Мислења
862,865
Членови
30,052
Најнов член
Tomtomtom
На врв Дно