1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

OpenVPN под SuSe 10.1

Дискусија во форумот 'GNU/Linux' започната од BaDMaN, 12 Август 2007.

 1. BaDMaN

  BaDMaN
  Gaining Experience

  115
  89
  26 Април 2007
  Ме интересира дали некој може да ми помогне , да ми објасни како да инсталирам VPN и да ги префрлам сертификатите само или како и да е да можам под Линукс да се конектирам на интернет..Инаку имам инсталирано Suse 10.1 и на интернет сум преку OpenVPN на WinXP и сеа ја спуштив OpenVPN за Linux верзија ама немам појма за инсталирање....
   
 2. BaDMaN

  BaDMaN
  Gaining Experience

  115
  89
  26 Април 2007
  Е добро де нема ли никој да ми помогоне???????
   
Слични теми
 1. DoomiX_MDK
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  1,772
 2. DoomiX_MDK
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,091
 3. DoomiX_MDK
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  1,405
 4. dimitars
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  1,660
 5. HocusPocus
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,028
Вчитување...

Сподели

Вчитување...