• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

openSUSE 11.0 Alpha 1 Released

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Rana verzija na openSUSE 11.0 t.e. Alpha 1 e dadena za download i za testiranje. Iako e development verzija, openSUSE 11.0 A1 ja pochna novata godina so mnogu pogobruvanja. Eve nekoi raboti koi se vekje staveni vo A1 Verzijata:

• KDE 4.0.0
• perl 5.10
• glibc 2.7
• NetworkManager 0.7
• CUPS 1.3.5
• Pulseaudio

Prevzemeno od Softpedia
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,214
Мислења
858,236
Членови
29,734
Најнов член
Анита Јан
На врв Дно