• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

OpenOffice 3.0 достапен за преземање

  • Ја почнал/а темата
  • #1

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139


После три години постојано унапредување OpenOffice.org го достигна нивото 3.0 со многу нови можности, вклучувајќи и поддршка за Mac OS X корисниците. Ако ви треба оваа алтернативна верзија на Microsoft Office тогаш тргнувајте на http://download.openoffice.org/ и симнете ја онаа (еn-US, da, de, fr, it, ja, ru, sv) верзија која вас ви одговара, или пак ѕирнете ја страницата со платформи и јазична поддршка за други детали и достапност на другите верзии.

Извор: OpenOffice.org
 

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
Да преѓе баш го забележав, идниот месец ќе го симнам, бидејќи лимитот ми е поминат, па ќе ви пишам импресиите какви се. :bravo:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,678
Мислења
862,171
Членови
30,037
Најнов член
miki11
На врв Дно