1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

OpenCart Проблем со логирање

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од daceee90, 29 Март 2014.

 1. daceee90

  daceee90
  Intern

  234
  9
  2 Март 2008
  Ми се јави еден чуден проблем за сега приметено само во Администраторски панел. Продав од повеќе компјутери да се логирам од некои ме логира од некои не. Избришани Колачи, историја се комплет..... еве кој линк кој се појави по копче ЛогИн
  index.php?route=common/login&token=87bc88dbba27b2551f6b68b7a9b84b88

  и си отане на логин панелот
   
 2. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,548
  25,667
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Проблем со колачиња.
  Оди admin/php.ini

  И убаци
  Код:
  session.cookie_lifetime = 12000000;
  Релоад на се и пробај да се логираш.
   
  На daceee90 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. daceee90

  daceee90
  Intern

  234
  9
  2 Март 2008
  Несака пак исто, вака направив и вака изгледа се што е внатре во php.ini
  Код:
  magic_quotes_gpc = Off;
  register_globals = Off;
  default_charset  = UTF-8;
  memory_limit = 64M;
  max_execution_time = 18000;
  upload_max_filesize = 999M;
  safe_mode = Off;
  mysql.connect_timeout = 20;
  session.use_cookies = On;
  session.use_trans_sid = Off;
  session.gc_maxlifetime = 12000000;
  allow_url_fopen = on;
  session.cookie_lifetime = 12000000;
   
 4. pLaToOn

  pLaToOn
  Gaining Experience

  227
  190
  24 Јануари 2012
  Машко
  Не те форвардувал на точната адреса. Чим има токен значи дека си веќе логиран ... внеси некоја друга адреса рачно (common/home на пример) ама задржи го и токенот.
   
  На daceee90 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. daceee90

  daceee90
  Intern

  234
  9
  2 Март 2008
  Ама тоа се дешава на некои компјутери на некои супер работи пример дома на 2 компјутера работи на 3-ти нејќе кај некои пријатели работи кај некои нејќе
   
 6. pLaToOn

  pLaToOn
  Gaining Experience

  227
  190
  24 Јануари 2012
  Машко
  Дали успеа така да влезеш? Ако да види го ерор логот и барај зошто не форвардува како што треба. Според адресата, мислам дека проблемот не е на клиентска страна.
   
  На daceee90 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. daceee90

  daceee90
  Intern

  234
  9
  2 Март 2008
  нејќе ни така :(
   

Сподели

Вчитување...