1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

OpenCart превод на МК

Дискусија во форумот 'Веб Хостинг' започната од olikomerc, 29 Јануари 2014.

 1. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,614
  3,528
  11 Декември 2008
  Машко
  Инсталирав OpenCart на мојот сајт, но како да го направам целосно на македонски?

  Можда е ептен нубско прашањево, но воопшто немам допирни точки со хостинг, веб дизајн и слично.

  Ако сака некој преку TeamViewer да ми среди набрзинка?

  Фала.
   
 2. stefan_v

  stefan_v
  On your way to fame

  1,422
  601
  3 Мај 2010
  Машко
 3. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,566
  1,897
  5 oктомври 2007
  Машко
  Ako veke mu go prodavas, bar zemi update-nigo do 1.5.6.1 ;) Ima izmeni, da ne se zali posle.
   
 4. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,614
  3,528
  11 Декември 2008
  Машко
  Ништо, мислев бесплатно е.
   
 5. pLaToOn

  pLaToOn
  Gaining Experience

  227
  190
  24 Јануари 2012
  Машко
 6. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,614
  3,528
  11 Декември 2008
  Машко
Слични теми
 1. NERD.
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  666
 2. Goran123
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  2,343
 3. Robot 3po
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  3,356
 4. NERD.
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  513
 5. daceee90
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,079
Вчитување...

Сподели

Вчитување...