1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

OpenBSD 4.3

Дискусија во форумот 'BSD' започната од tanco, 5 Јуни 2008.

 1. tanco

  tanco
  Intern

  17
  0
  22 Април 2008
  Zdravo,
  sakav malku da si poigram so obsd i staiv edna 4.3 instalacija u virtuelna mashina,
  me interesira dali ima neko tuka shto ima koristeno, obsd za da mi kaze kaj moze da najdam setovi za nego, ili nekoja slichna preporaka ako ima..
  Fala
   
 2. secure.boy

  secure.boy
  Intern

  125
  1
  23 Јануари 2008
  openbsd e mnogu dobar - dokazan za security
  za sto ti treba potocno?
   
 3. tanco

  tanco
  Intern

  17
  0
  22 Април 2008
  konkretno neznam, barav neso interesno, so ja znam, neso kao so e howto forge za linux, ako ima,
  vo osnova mi treba neso so kje mi pomogne da se zapoznaam podobro so sistemot...
   
Слични теми
 1. Ismet

  OpenBSD 4.0

  Ismet, 7 Април 2007, Во форумот: BSD
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  6,960
 2. schafro
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  3,418
Вчитување...

Сподели

Вчитување...