• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

OpenArena

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
OpenArena e quake like игрица и е бесплатна! Работи на Linux, Windows и Mac.

Скоро иста е како Quake3, има и multi-player опција (мрежно играње во лан и интернет (има еден куп сервери за играње)).
Премногу лесна за користење. Ја пробав верзијата за Windows, тежи околу 250 MB, потребно е само да го декомпресирате зип фајлот и да ја уклучите играта, не е потребна инсталација!

Последна верзија е 0.7.1 што значи дека играта е сеуште во фаза на развој :)

Официјален сајт е http://www.openarena.ws на истиот можете и да си ја симнете. Уживајте!

 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Ајде ќе се организираме :bravo:
каналот и ни текна да се испукаме
ОК. Кој што сака нека кажи кога е слободен и ќе најдиме некој компромис. Еве јас после нова година секој ден сум слободен. За сат некаде вечер околу 10 или слично мислам дека е добро. Нека кажат и другите кој се заинтересирани.
 

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5
ОК. Кој што сака нека кажи кога е слободен и ќе најдиме некој компромис. Еве јас после нова година секој ден сум слободен. За сат некаде вечер околу 10 или слично мислам дека е добро. Нека кажат и другите кој се заинтересирани.
Полесно ќе биде ако се појавиш на IRC каналот (во моментов играме) и таму најчесто се се наоѓаме за ова... (повеќе информации за IRC Каналот тука)
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Има ли некој да ми даде линк од OpenArena, за да го download-ирам преку Free Download Menager ?? Tnx
 
  • Ја почнал/а темата
  • #14

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Готово е... почна да се вади.. земав линк од source cod-от на една од понудените и решив
 

KIKO_ivanovski

Баниран/a
2 јануари 2008
15
0
Оваа игра е добра се гледа по сликите.Дали е нешто како Urneal Tournament?Ako e takva togaш не е добра туку е супер.Инаку каде може да се свали бесплатно?


Поздрав
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,517
Мислења
845,816
Членови
29,316
Најнов член
Melisa.blanco
На врв Дно