1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Opel Op Com

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од Neokhor, 13 Март 2019 at 17:31.

 1. Neokhor

  Neokhor
  Intern

  42
  22
  3 oктомври 2014
  Машко
  Здраво дечки. Дали можеби некој има уред за дијагностика за Опел возила, како позајмица или за продажба, потребен ми е за да го активирам Борд компјутерот да покажува одредени дополнителни информации. План Б е да чекам еден месец да стигне од ebay. Фала однапред.

  Испратено од [device_name] преку IT.mk форум апликација
   
 2. Neokhor

  Neokhor
  Intern

  42
  22
  3 oктомври 2014
  Машко
  Купено. Не ми се чекаше

  Испратено од [device_name] преку IT.mk форум апликација
   
 3. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,542
  2,817
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
 4. Neokhor

  Neokhor
  Intern

  42
  22
  3 oктомври 2014
  Машко
 5. Neokhor

  Neokhor
  Intern

  42
  22
  3 oктомври 2014
  Машко
 6. krema

  krema
  Professor

  7,940
  7,585
  24 Јуни 2009
  Машко
  Со кој софтвер ќе го упариш опком-от?
  btw колку кошта ова задоволство?
   
  На Neokhor му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Neokhor

  Neokhor
  Intern

  42
  22
  3 oктомври 2014
  Машко
  Има диск кој дојде во пакет со уредот. Се надевам дека има понов софтвер. Советот на продавачот беше лаптопот да биде офлајн додека работам со опком-от. Го земав 1500 денари. Ако некој има искуства нека сподели, секој совет ќе ми биде добредојден.

  Испратено од [device_name] преку IT.mk форум апликација
   
 8. krema

  krema
  Professor

  7,940
  7,585
  24 Јуни 2009
  Машко
  Тоа е кракната верзија на софтверот, како и да е нека е со среќа.
  А да, и не чепкај многу за да зезнеш нешто. :)
   
  На Neokhor му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  1,157
  1,286
  9 Јуни 2015
  Машко
  Биди многу внимателен, мене опкомот 1 година ми траеше
   
  На Neokhor му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Neokhor

  Neokhor
  Intern

  42
  22
  3 oктомври 2014
  Машко
  А со што поточно да внимавам? Ако е тоа да не се расипе уредот, не е баш толку страшно. А ако имаш нешто друго предвид, кажи ми да знам.

  Испратено од [device_name] преку IT.mk форум апликација
   
 11. Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  1,157
  1,286
  9 Јуни 2015
  Машко
  Гаси интернет кога го користиш, за почеток.. биди нежен да нема потреси
   
  На Neokhor му/ѝ се допаѓа ова.
 12. null_ptr

  null_ptr
  Gaining Experience

  447
  361
  20 ноември 2013
  Машко
  Да не испадне дека те плашам но треба да одржуваш потребен напон ако планираш модификации

  Испратено од ONEPLUS A3003 преку IT.mk форум апликација
   
  На Neokhor му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Neokhor

  Neokhor
  Intern

  42
  22
  3 oктомври 2014
  Машко
  Не сум баш сигурен што сакаш да кажеш. Дека колата треба да работи за време на процесот? Инаку,не планирам ништо освен да го активирам "трип" модот на Борд компјутерот.

  Испратено од WAS-LX1 преку IT.mk форум апликација
   
 14. Astro

  Astro
  Guru

  5,928
  7,863
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Следен пат купи Фолксваген ;) :p
   
  На stefan_off му/ѝ се допаѓа ова.
 15. null_ptr

  null_ptr
  Gaining Experience

  447
  361
  20 ноември 2013
  Машко
  Не ми се познати Опел но знам дека некои системи си бараат минимум напојување за нормална работа. Ако може колата да работи додека работиш уште подобро.

  Испратено од ONEPLUS A3003 преку IT.mk форум апликација
   
  На Neokhor и Astro им се допаѓа ова.
 16. topic

  topic
  Intern

  22
  19
  29 ноември 2018
  Не треба да работи колата само контакт да имаш дадено, барем јас така правев за да го активирам "трип" модот и некои други опции.
   
  На turbiny и Neokhor им се допаѓа ова.
 17. Neokhor

  Neokhor
  Intern

  42
  22
  3 oктомври 2014
  Машко
  Лесно се прави нели? Баш како туториалите на нет? Нешто друго интересно што можам да твикувам?

  Испратено од WAS-LX1 преку IT.mk форум апликација
   
 18. topic

  topic
  Intern

  22
  19
  29 ноември 2018
  Значи отвори го првиот туторијал на YT што ке го најдеш и следи го, нама да згрешиш
   
  На Neokhor му/ѝ се допаѓа ова.
 19. topic

  topic
  Intern

  22
  19
  29 ноември 2018
  Инаку активирав јас и "Comfort lock" да се заклучува автоматски кога ке почнеш да возиш, и опцијата да можеш со клчот да ги отварас/затвараш прозорците
   
  На Neokhor му/ѝ се допаѓа ова.
 20. topic

  topic
  Intern

  22
  19
  29 ноември 2018
  И секако да заборавив да казам си направив и нов резерва клуч :)
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 21. Aleksandar!

  Aleksandar!
  Gaining Experience

  523
  162
  29 Јули 2010
  На што кола го направи тоа . И јас барав да најдам на далинското да се затвараат прозорите но неуспешно . А на бравата си работи.

  Испратено од SM-A530F преку IT.mk форум апликација
   
 22. Neokhor

  Neokhor
  Intern

  42
  22
  3 oктомври 2014
  Машко
  Треба да притиснеш на заклучување/отклучување и да држиш неколку секунди и прозорците ќе почнат да се затвораат/отвораат.

  Испратено од WAS-LX1 преку IT.mk форум апликација
   
 23. topic

  topic
  Intern

  22
  19
  29 ноември 2018
  На Astra H другар, одкако ке ја активираш опцијата ја користиш со држење на едно од копчињата за заклучување/отклучување соодветно нели за отварање или затварање на прозорците
   
 24. Neokhor

  Neokhor
  Intern

  42
  22
  3 oктомври 2014
  Машко
  Успех!

  Е сега за второто нешто кое сакам да го активирам ми бара пин... Во менито body каде што треба да се програмира вратите сами да се заклучуваат кога ќе се постигне брзина поголема од 20 или слично.

  Ако некој знае како со пинот plis haalp IMG_20190315_102649.jpeg

  Испратено од WAS-LX1 преку IT.mk форум апликација
   
  На stefan_off и topic им се допаѓа ова.
 25. topic

  topic
  Intern

  22
  19
  29 ноември 2018
  За пинот во Аутомакедонија мислам дека бараат 1800 ден. ако не се лажам.
  Инаку еве еден линк
  View: https://www.youtube.com/watch?v=grhJ4nARJkY
  од овде овој тврди дека може да го добиеш и пин кодот ама ке треба да ја користиш v1.39 верзијата на софтверот
   
  На Neokhor му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...