• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

opacity - Firefox

  • Ја почнал/а темата
  • #1

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
Дали има некој add-ons или нешто слично
на мозила каде можам да го поставувам прозорецот проѕирен

слично како на winamp
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
Целиот прозорец, windows,

најдов еден но не можам да го најдам изворниот код да го едитирам

има 2 варијанти
да има некој addon за мозила
но не најдов

или некоја основна browser апликација
во c++ тоа лесно се прави
но не знам како да го направам транспарентен и да се подесува тоа
како на сликата
 

Атачменти

StMartin

Баниран/a
24 февруари 2008
172
3
Да тоа спаѓа во подесувања на графичката. Некои графички подржуваат оваква работа.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
да но во овој случај не е тоа решение

колку што знам барем на неколку графички
има таа опција но става на се т.е. на сите прозорци
мене ми треба само на browser-от
и работата е што ќе е подвижен портабле верзија
ептен непрактично би било секаде да се подесува графичката
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,040
Мислења
855,050
Членови
29,646
Најнов член
ununu
На врв Дно