• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

OnNet Upload

  • Ја почнал/а темата
  • #1

DoomiX_MDK

Gaining Experience
9 април 2007
174
109
Vaka...korsinik sum na Solo10 internet paketot od OnNet. Me interesira dali upload-ot mi vleguva vo mesecniot soobracaj od 10Gb. Pobarav na oficijalnata strana na OnNet, www.biz.on.net.mk ama ne najdov informacija. Pretpostavuvam deka nekoj od vas sigurno ima slusnato ili procitano.Ako moze da mi kaze.:D
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,088
27,318
kalco.ru
ВЛЕГУВА! самото име ти кажува сообраќај....значи иде во две насоки UP and DOWN....
 

RFox

Intern
13 септември 2008
380
31
Па нормално дека влегува, само ако можеш да кажеш како си задоволен со брзина и се друго зашто имам еден другар со исто таков пакет и нетот му паѓа на секои 2 минути:))
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

DoomiX_MDK

Gaining Experience
9 април 2007
174
109
ВЛЕГУВА! самото име ти кажува сообраќај....значи иде во две насоки UP and DOWN....
Pretpostavuvav deka vleguva. Samo sakav da se osiguram. Fala ...:bravo:

Па нормално дека влегува, само ако можеш да кажеш како си задоволен со брзина и се друго зашто имам еден другар со исто таков пакет и нетот му паѓа на секои 2 минути:))
Vaka, na OnNet sum mesec i pol. Od netot sum epten zadovolen. Do sega se nema sluceno da mi padne konekcijata. Brzinata bi trebalo da e 4Mbps, ama dolenavedeniot test na www.testmy.net pokazuva deka ne e tolku. Pretpostavuvam deka na taa problematika uste rabotat, ma da i ovaa brzina mene mi vrsi rabota, posto so 10 Gb i nemozes kojznae so pogolemo da spustis od net osven nekoj divx-ce, Dvd (pri sto ti otiduva polovina od soobracajot:D), nekoja programa ili e-book, so za mene e dovolno.Ako te interesira uste nesto , slobodno prasaj.:rolleyes:

:::.. Download Stats ..:::
Download Connection is:: 1265 Kbps about 1.3 Mbps (tested with 3064 kB)
Download Speed is:: 154 kB/s
Tested From:: http://testmy.net/ (Main)
Test Time:: 2008/11/13 - 8:15am
Bottom Line:: 22X faster than 56K 1MB Download in 6.65 sec
Tested from a 3064 kB file and took 19.848 seconds to complete
Download Diagnosis:: Awesome! 20% + : 110.48 % faster than the average for host (234.118)
D-Validation Link:: http://testmy.net/stats/id-Z3XLIN812
User Agent:: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; mk; rv:1.8.1.17) Gecko/20080829 Firefox/2.0.0.17 [!]
 

Bam1

Intern
10 септември 2008
105
1
Vaka...korsinik sum na Solo10 internet paketot od OnNet. Me interesira dali upload-ot mi vleguva vo mesecniot soobracaj od 10Gb. Pobarav na oficijalnata strana na OnNet, www.biz.on.net.mk ama ne najdov informacija. Pretpostavuvam deka nekoj od vas sigurno ima slusnato ili procitano.Ako moze da mi kaze.:D
Sto posto i jas sum korisnik na istiot paket. A mislam deka i vo dogovorot sto go potpisuvame go pisuva t.e. vo vkupniot soobrakaj vleguvaat i Send i Received soobrakaj
 

Bam1

Intern
10 септември 2008
105
1
Па нормално дека влегува, само ако можеш да кажеш како си задоволен со брзина и се друго зашто имам еден другар со исто таков пакет и нетот му паѓа на секои 2 минути:))
Mislam deka kaj drugarot tvoj ima nekoj drug problem. On net ima stabilen internet tolku kolku sto ima i T-Home. Toa go znam od iskustvo, zatoa sto so eden prijatel imame, jas On net paket a toj T- Home. Koga ima problemi kaj mene i kaj nego ima i obratno sto znaci deka internetot preku telefon ili ADSL paketot e so isti problemi zatoa sto mrezata e ista. E sega problemi ima vo predhodnite nedeli zatoa sto predpostavuvam deka gi testiraat brzinite sto ni gi nudat. I na kraj samo da napomnam deka ova go zboruvam za ADSL paketi koi se na pozivniot broj 033 Kocani.
 

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
posto so 10 Gb i nemozes kojznae so pogolemo da spustis od net osven nekoj divx-ce, Dvd (pri sto ti otiduva polovina od soobracajot:D), nekoja programa ili e-book, so za mene e dovolno.Ako te interesira uste nesto , slobodno prasaj.:rolleyes:
Погрешна споредба правиш, немој брзина и лимит да гледаш само преку торенти, таа навика е лоша. Битно е колку ти е стабилен нетот, и колку брзо стигнуваш до информациите коишто ти се потребни од интернет, без разлика дали го користиш нетот за сурфање, активно спуштање софтвер/видео, или што и да е друго.

поз ( изв за оффтопик )
 

spektrumZX

Intern
31 октомври 2008
199
16
ОНнет? Постојано работи на нешто, постојано се нешто усовршува и доградува. Но секогаш првин продава нешто што е само на хартија, а после долго време го постигнува ветеното, може да се каже обично пред истек на договорот. Огромно негативно искуство со овој провајдер.
Инаку веќе е утврдено претходно, up и down заедно влегуваат во количината сообраќај.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #9

DoomiX_MDK

Gaining Experience
9 април 2007
174
109
Погрешна споредба правиш, немој брзина и лимит да гледаш само преку торенти, таа навика е лоша. Битно е колку ти е стабилен нетот, и колку брзо стигнуваш до информациите коишто ти се потребни од интернет, без разлика дали го користиш нетот за сурфање, активно спуштање софтвер/видео, или што и да е друго.

поз ( изв за оффтопик )
Ok..gledam deka pogrsno sum svaten.Ne pravam sporedba na brzinata na internetot preku brzinata na torrentite i so znam drugi dowload alternativi. borcek me prasa kako sum zadovolen od netot i jas mu odgovoriv. Za moite potrebi,koi sto gi navedov gore, ovoj paket mi vrsi rabota, imam stabilna konekcija (sega za sega), i taa brzina, koja bi trebalo da bide 4Mbsp, a ne e,mene mi e ok. (ma da nema da se zalam i da ja zgolemat, barem priblizno kolku so pisuva u dogovorot). Mojata ocena na ovoj paket e subjektivna,cisto spored moite potrebi, koi sto gi zadovoluva. Ili so tvoi zborovi , jas sum zadovolen so brzinata so koja stignuvam do informaciite koi mi se potrebni od internet. :Dpozz
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,586
Мислења
824,067
Членови
28,083
Најнов член
Busavata
На врв Дно